Az őszi–téli időszakban még inkább oda kell figyelünk arra, hogy energiában és vitaminban gazdag ételeket fogyasszunk, illetve hogy testünket felvértezzük a hideggel szemben. Íme 10 tipp, amelyeket érdemes megfogadni – olvasható a Mindmegette.hu-n.
Az őszi–téli időszakban még inkább oda kell figyelünk arra, hogy energiában és vitaminban gazdag ételeket fogyasszunk, illetve hogy testünket felvértezzük a hideggel szemben. Íme 10 tipp, amelyeket érdemes megfogadni – olvasható a Mindmegette.hu-n.
Ez a nyomelem aktiválja az immunsejteket. Megfázás esetén a cink három-négy nappal lerövidítheti a betegség időtartamát. Nagy mennyiség található belőle a zabpehelyben, a tojásban és a májban.
A hagyományos kínai orvoslás szerint vannak olyan élelmiszerek, amelyek felmelegítik és energiával látják el a szervezetet. Ide tartoznak a szárnyasok, a póré-, a vörös- és a fokhagyma, a kávé. Ha ezek rendszeresen szerepelnek az étrendünkben, javul a szervek működése és nő az aktivitás.
Központi szerepe van a test működésében: számos anyagcsere-folyamat részese, továbbá megvédi a sejteket a szabad gyökök támadása ellen. Napi 100 mg elegendő védelmet nyújt. Ez a mennyiség kb. 1 db kiviben, 1 pohár narancslében vagy 1 adag brokkoliban található meg.
Egy kis napfény, aztán szél meg egy kis eső – az átmeneti időszakban soha nem lehet tudni, mit vegyünk fel. Még szép időben is ügyelni kell arra, hogy ne hűljön le a szervezetünk és ne tartózkodunk huzatban. Főleg a lábunkat tartsuk melegen és szárazon, mert a hideg elsősorban alulról támad. Néha érdemes meglepni magunkat egy kellemes lábfürdővel.
Inhaláljon eukaliptuszos, mentolos vagy borsmentás illóolajjal! Tegyen belőle néhány cseppet egy forró vízzel teli edénybe, és lélegezze be a gőzt. Ez segíti a légutak tisztulását. Kisgyermeknél ne alkalmazza a módszert!
A módszer hatására beindul a test energiáinak áramlása, aktiválódik az öngyógyulás. Légúti megbetegedéseknél segít az úgynevezett náthapont stimulálása: szorítsa össze a hüvelyk- és a mutatóujját – a kettő tövénél középen kialakul egy dombocska, amelynek legmagasabb részét két percig masszírozza.
Ellazít, átmelegít és enyhíti a megfázáskor jellemző végtagfájdalmat. A hatóanyagok a bőrön át is bejutnak, frissítik a vérkeringést, a gőzök pedig feloldják az orrban és a hörgőkben lerakódott váladékot. Tegyen a fürdővizedbe kamillát vagy kakukkfüvet, és pihenjen a kádban 15–20 percig. Figyelem: ha lázas, ne vegyen meleg fürdőt!
A további 3 tipp és a teljes cikk IDE kattintva érhető el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.