1. A tojás
Első és legfontosabb szabály, hogy mindig friss és minőségi tojásokat használj! Egy jó kis trükk a tojás frissességének megállapításához a rázóteszt: mivel az öregebb tojásban a fehérje hígabb, rázáskor a sárgája „kotyogó” hangot ad. A friss tojásban rázáskor azonban nem hallatszik semmi – olvasható a Mindmegette cikkében.
2. A fűszerezés
Ha feltörted a tojásokat egy tálba, fűszerezd meg sóval és frissen őrölt borssal. A fűszerezést még ekkor kell eltalálni, később nem javítható. Tojásonként csipetnyi sót számolj,3 tojásonként csipetnyi borsot. Evőpálcával vagy villával verd fel a tojásokat, amíg egyenletes nem lesz az állaga, tehát ne maradjon foltos.
3. A sütés
Ha a serpenyőt felforrósítottad, tégy bele egy darabka vajat. A tojást csak akkor öntsd hozzá, ha már nem habzik a vaj, de még nem is kezdett el barnulni. Ha belekerült a tojás, már ne kevergesd, csak rázogasd kissé a serpenyőt. Ha már szépen megdermedt a széle, rázogatni sem kell, hagyd, hogy vékony kéreg képződhessen az alján.
4. A sütési idő
Ekkor az omlettet óvatosan felgöngyölheted egy villa, fakanál vagy spatula segítségével vagy egyszerűen félbe is hajthatod. Ha leragadt az alja, egy lapáttal próbáld meg felszabadítani, pici vajat is dobhatsz az omlett és a serpenyő közé. Ha felhajtottad, csupán néhány másodpercig hagyd még a tűzön, hogy színt kapjon és fixálódjon a formája. A jó omlett külseje némi színt kap, a belseje viszont szaftos marad.
5. A tálalás
Reggelire 2 tojást számolj egy főre, ha nagyon éhes embernek készül az omlett, akkor 3 tojásból készítsd. Gazdagíthatod sajttal, zöldségekkel, friss fűszernövényekkel, sonkával ízlés szerint, ezeket lereszelve, apróra vágva a félbehajtás előtt add hozzá.
Borítókép: PEXELS