Ez történik jelenleg a 2021-es egyetemi felvételi eljárásban

A felvételire való jelentkezés február 15-én éjfélkor zárult le, de mi történik éppen a beérkezett adatokkal?

null

Mint ahogy arról már beszámoltunk, megjelentek a friss felvételi adatok, amelyek szerint 11 százalékkal többen jelentkeztek a felsőoktatásba, mint tavaly, és a modellváltó egyetemek népszerűsége is töretlen.

Az elkövetkezendő időszakban folytatódik az egyetemi jelentkezés során rögzített adatok és feltöltött dokumentumok feldolgozása. Ebben a folyamatban az adatfeldolgozó munkatársak is átnézik az adatbázisban szereplő adatokat, illetve dokumentumokat, hogy legkésőbb április 19-én elindulhasson a felvételi ügyintézés, ugyanis ettől az időponttól újra megnyílik az e-felvételi felülete. Ez a tájékozódási és ügyintézési időszak, amely egészen július 8-áig tart.

A kép illusztráció
Fotó: Pexels

De mi is történik ebben az időintervallumban?Tájékozódhatunk a központi nyilvántartásban szereplő adatainkról, dokumentumaink elbírálási állapotáról, aktuálisan kiszámolt pontszámunkról, letölthetjük a Hivatal által küldött hivatalos értesítéseket, határozatokat, végzéseket (például a hiánypótlási felszólítást, vagy a besorolási határozatot is. Ezek egy részéről az Oktatási Hivatal e-mailben is értesítést küld.

Ha teendőnk van még, akkor ez az időszak szolgál:

  • a hiánypótlásra (bizonyos dokumentumok feltöltése),
  • a sorrendmódosításra,
  • a jelentkezési hely(ek) visszavonására,
  • adatmódosításra,-pótlásra.
  • Nézzétek meg videónkat, melyben Bukta Péter az Oktatási Hivatal Tájékoztatási Osztályának vezetője ismerteti a felvételi menetét és fontosabb időpontjait. (Ha kifejezetten a mostani időszak menetéről tájékozódnál azt 3:34-től 5:46-ig teheted meg)

    A felvételi ügyintézési időszak 2021. július 8-ig tart. A ponthatárokat várhatóan július 22-én hirdetik ki.

    Az eredeti cikket ITT érheti el.

    Kiemelt kép: Pexels

    Sikeresnek bizonyult a felsőoktatási stratégia

    A felsőoktatásért felelős helyettes államtitkárt, Hankó Balázst kérdeztük eredményekről, aki kiemelte: „fontos, hogy a felsőoktatásban résztvevők, és végzettek aránya emelkedjen, de ennél még fontosabb, hogy a végzettek olyan kompetenciákkal bírjanak, amelyek a nemzetstratégiai és nemzetgazdasági céloknak megfelelnek; ez a gazdaság újraindításának egyik kulcsa„ – írja cikkében a UniLife.

    Az idén beadott 101 844 felvételi jelentkezés több, mint 11 százalékos emelkedést jelent az egy évvel ezelőtti felsőoktatási jelentkezőszámhoz képest. Mi áll a siker hátterében?

    Az idei felvételizői hajlandóság jól tükrözi azokat az erőfeszítéseket, amiket az előző időszakban tettünk és jelzi azt is, hogy a felsőoktatási stratégia sikeres, most érik be az a sok munka, amelyet a fejlesztésekbe és az átstrukturálásba az elmúlt években fektettünk. Az látszik, hogy mindezek a fiatalok számára még vonzóbbá teszik a felsőoktatást. Hiszen a felsőoktatás sikere a fiatalok sikere.

    Tovább

     

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.