A kínai SMIC egy olyan vállalat, mint a tajvani TSMC, vagyis rendelésre gyárt le más vállalatoknak chipeket.
Katy Perry majdnem a közönségre zuhant a koncertjén + videó

A kínai SMIC egy olyan vállalat, mint a tajvani TSMC, vagyis rendelésre gyárt le más vállalatoknak chipeket.
Állítólag a SMIC volt az egyik cég, amelyik megkörnyékezte a SoftBank által eladásra kínált ARM-et. A földrajzi elhelyezkedése miatt pedig szabad az út a SMIC előtt, hogy kiszolgálja a Huawei-t – miközben az amerikai kormány már a TSMC-t és állítólag a MediaTeket is elvághatta attól, hogy kiszolgálja a kínai óriást.
Túl nagy megrendeléseket a SMIC eddig nem kapott a Huawei-től, de a Reuters információi szerint az amerikai kormány gondoskodni akar arról, hogy ez ne is változzon. Éppen ezért a SMIC is felkerülhet az amerikai tiltólistára, és így többé nem dolgozhat majd a Huawei-jel. Ezt állítólag azzal akarják megindokolni, hogy a SMIC a CETC-hez kötődik, ami a kínai államnak fejleszt katonai elektronikát.
A SMIC elutasította a vádakat, és állítólag sokkos állapotba került a vezetés a hírek hatására. A feketelistára helyezés a SMIC beszállítóit is erősen visszavetné, ezek között ráadásul sok amerikai cég is van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.