Nem helyettesíthető tokenként (NFT) 5 434 500 dollárért (1,6 milliárd forint) adták el a világháló eredeti forráskódját a Sotheby’s szerdán zárult internetes aukcióján.
Orbán Viktor azonnali kérdésekre válaszol - élőben az Origón
Nem helyettesíthető tokenként (NFT) 5 434 500 dollárért (1,6 milliárd forint) adták el a világháló eredeti forráskódját a Sotheby’s szerdán zárult internetes aukcióján.
A brit Tim Berners-Lee által írt forráskód mellett az NFT egy animációt, a brit informatikus egy levelét és az eredeti fájlokhoz kötődő teljes kód digitális plakátját foglalja magába. A fájlok 9555 sornyi kódot, köztük a Berners-Lee által kifejlesztett nyelvekre és protokollokra – HTML, HTTP, URL-k – vonatkozó információkat tartalmaznak. A This Changed Everything elnevezésű online aukción ezer dollár volt a tétel kikiáltási ára.
Berners-Lee a genfi székhelyű európai részecskefizikai kutatóintézet (CERN) munkatársaként 1989 márciusában előterjesztést adott be főnökének, Mike Sendallnak az általa World Wide Webnek nevezett információkezelési rendszerről, amely a hipertext és az internet összeházasításával jön létre és lehetővé teszi a globális információmegosztást. Sendall a tanulmánytervre a „Vague, but exciting” (Bizonytalan, de izgalmas) megjegyzést írta és hagyta a kutatót, hogy az intézetben folytatott fő munkája mellett tovább dolgozzon a projektjén. 1990-ben a fejlesztéshez csatlakozott Robert Cailliau francia kutató is, akivel létrehozták az első webböngészőt és webszervert. A világ első website-ja 1991. augusztus 6-án a http://info.cern.ch címen vált elérhetővé. Az oldal tartalmazta a világháló koncepciójával, a böngészők használatával és a webszerver létrehozásával kapcsolatos információkat.
A nem helyettesíthető tokenek piacának népszerűsége 2021 februárjában és márciusában szinte felrobbant. Minden NFT-nek van saját blockchain alapú digitális „pecsétje”, amely az eredetiségét és tulajdonosát igazolja. Március közepén csaknem 70 millió dollárért kelt el egy digitális műalkotás a Christie’s árverésén, amelyen az aukciósház először adott el egy fizikai mivoltában nem létező műtárgyat.
Búcsúzik az APK formátumtól az online áruház
Augusztus elején megkezdi a bő egy évtizede használt APK csomagformátum kivezetését a Google, tájékoztatása szerint onnantól kezdve az androidos appok fejlesztői már csak az Android App Bundle (AAB) nevű utódját használva tudnak majd új alkalmazásokat elérhetővé tenni a Play Áruházban.
Orbán Viktor azonnali kérdésekre válaszol - élőben az Origón
Trump vs. Harris – Amerika választ
„Fogtam a kezét, imádkoztam" – megtörte a csendet a mekis hamburger halálos áldozatának lánya
Vezércikk – Már háromezren lennének „tiszás” képviselőjelöltek + videó
„Tiszta apja” – 5 hónapos lett Shane Tusup és Nagy Viktória Zoé kislánya
Megszólalt az elhunyt Forgács Gábor lánya
Erdei kamera rögzítette a Bükkben kóborló medvét + videó
Keddi sportműsor: Marco Rossi keretet hirdet
Már nem lehet kapni klasszikus Sport szeletet, de nem kell lemondani róla + videó
Így fogadták Orbán Viktort Kirgizisztánban
Dombi Tibort a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya válthatja
A lángoló levéltár elhamvasztotta a magyarok reményeit is
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.