Nem helyettesíthető tokenként (NFT) 5 434 500 dollárért (1,6 milliárd forint) adták el a világháló eredeti forráskódját a Sotheby’s szerdán zárult internetes aukcióján.

Menczer Tamás: Brüsszel Péter büszke arra, amit az Ötkertben csinált
Nem helyettesíthető tokenként (NFT) 5 434 500 dollárért (1,6 milliárd forint) adták el a világháló eredeti forráskódját a Sotheby’s szerdán zárult internetes aukcióján.
A brit Tim Berners-Lee által írt forráskód mellett az NFT egy animációt, a brit informatikus egy levelét és az eredeti fájlokhoz kötődő teljes kód digitális plakátját foglalja magába. A fájlok 9555 sornyi kódot, köztük a Berners-Lee által kifejlesztett nyelvekre és protokollokra – HTML, HTTP, URL-k – vonatkozó információkat tartalmaznak. A This Changed Everything elnevezésű online aukción ezer dollár volt a tétel kikiáltási ára.
Berners-Lee a genfi székhelyű európai részecskefizikai kutatóintézet (CERN) munkatársaként 1989 márciusában előterjesztést adott be főnökének, Mike Sendallnak az általa World Wide Webnek nevezett információkezelési rendszerről, amely a hipertext és az internet összeházasításával jön létre és lehetővé teszi a globális információmegosztást. Sendall a tanulmánytervre a „Vague, but exciting” (Bizonytalan, de izgalmas) megjegyzést írta és hagyta a kutatót, hogy az intézetben folytatott fő munkája mellett tovább dolgozzon a projektjén. 1990-ben a fejlesztéshez csatlakozott Robert Cailliau francia kutató is, akivel létrehozták az első webböngészőt és webszervert. A világ első website-ja 1991. augusztus 6-án a http://info.cern.ch címen vált elérhetővé. Az oldal tartalmazta a világháló koncepciójával, a böngészők használatával és a webszerver létrehozásával kapcsolatos információkat.
A nem helyettesíthető tokenek piacának népszerűsége 2021 februárjában és márciusában szinte felrobbant. Minden NFT-nek van saját blockchain alapú digitális „pecsétje”, amely az eredetiségét és tulajdonosát igazolja. Március közepén csaknem 70 millió dollárért kelt el egy digitális műalkotás a Christie’s árverésén, amelyen az aukciósház először adott el egy fizikai mivoltában nem létező műtárgyat.
Búcsúzik az APK formátumtól az online áruház
Augusztus elején megkezdi a bő egy évtizede használt APK csomagformátum kivezetését a Google, tájékoztatása szerint onnantól kezdve az androidos appok fejlesztői már csak az Android App Bundle (AAB) nevű utódját használva tudnak majd új alkalmazásokat elérhetővé tenni a Play Áruházban.
Menczer Tamás: Brüsszel Péter büszke arra, amit az Ötkertben csinált
Tragikomédia a bíróságon, már a tanúnak is kellemetlen volt, amiket eskü alatt hazudozott össze
Szoboszlainak centik hiányoztak, nagyon megizzadt a Liverpool
Feljelentették Hadházy Ákosékat gyülekezési joggal való visszaélés gyanúja miatt
Dávid Petra és Házasság első látásra Szabi is beszállt a melltartó botrányba
Hatályba lépett a NAV rendelete: véget ér Magyarországon egy korszak – jön a búcsú a papír alapú nyugtáktól
Nagy Ervin vérlázító arroganciája okozhatja Magyar Péter vesztét
PL: Liverpool–Everton
Trump történelmi bejelentést tett: 25 százalékos vámot vetett ki minden külföldön gyártott autóra
Mourinho orrot csavart! Öt piros lap, hatalmas botrány Sallai Rolandék meccsén + videó
Ébresztő, Magyarország! - elindult a sunyi agymosás
A legrejtélyesebb élőlény: nem növény, nem gomba de nem is állat
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.