Ez utóbbiak közé tartozik a Hisense, amely az idei évben végre hosszas várakozás után hazánkban is létrehozta hivatalos képviseletét, és elkezdte árulni a modelleket. Köztük a Laser TV-nek nevezett masinát is, egészen pontosan annak 88 inches idei változatát, amely unikálisnak számít a hazai és a globális piacon is egyaránt.
Laser TV, az meg mi?
A 88L5VG a szó szoros értelmében nem nevezhető televíziónak, inkább a tévék és projektorok közötti átmenetet képviseli.
A termék ugyanis egy speciális 88 inches képátlóval bíró képernyőre-vászonra, valamint egy ultra rövid vetítési távolságú, lézeres projektorra épül.
Ez utóbbi a hagyományos projektoroktól eltérően mindössze csupán 20 centiméteres távolságról hoz létre gigantikus méretű képet. Azaz gyakorlatilag oda lehet tenni a fal mellé, és így mindent összevetve nem foglal több helyet, mint egy televízió.
Egy tévénél a projektor maga jóval kompaktabb, hiszen 54,7 centiméteres szélességéhez 34,6 centiméteres mélység és 15,8 centiméteres magasság társul. Azaz használat után– akár egy laza mozdulattal – be is lehet tenni a szekrénybe vagy egy méretesebb fiókba. A korábban megismert projektoroktól eltérően egyébként a kép mérete fix, azzal nem lehet játszani, pontosan igazodik a speciális vászonhoz.
Ilyen vásznat még nem látott a világ
Ez utóbbi egyébként tényleg egy különleges darab, hiszen direkt ehhez a termékhez tervezték. Ennek köszönhetően a lehető legnagyobb fényerőt produkálva, a legjobban jeleníti meg a tónusokat. És ez még nem minden, hiszen a hangzásért is ez a komponens felel. Nem, nem arról van szó, hogy hangszórókat építettek volna bele, bár majdnem ez a helyzet. A megjelenítőben ugyanis 100 000 apró szónikus cellát helyeztek el, amelyek a hang visszaverődését szolgálják.
Ennek következtében pedig a néző onnan hallja a hangokat, ahonnan azoknak az épp futó tartalom alapján jönniük kellene. Tehát ha például a bal felső sarokban egy repülőgépet látunk, a jobb alsóban egy vonyító kutyát, akkor a zúgást a bal felső sarok irányából érkezik, az ugatás pedig az ellentétes oldalról.
Ráadásul ez a technológia képes visszaadni az akár 50 Hz-es mélyeket is, így a jó hangzás alapját jelentő gazdag, döngő basszusok sem hiányoznak. A hangerőre sem lehet panasz, hiszen maximumra csavarva, akkor eléri a 90 dB-t, ami nagyjából olyan hangos, mintha egy versenyautó száguldana el mellettünk. Tehát a szónikus hangrendszer személyében egy abszolút életképes megoldással rukkolt elő a kínai cég.
A teljes cikk ITT olvasható el.
Borítókép: Hisense/Origo