Ez itt az óriás, amit még sosem látott a világ

A kínai elektronikai cégeket már jó ideje nem lehet elintézni azzal, hogy csak olcsó, gagyi termékeket gyártanak és szolgaian másolják a „nagyokat". Az IT-világban a Lenovo villant érdekes újdonságokat régóta, a telefóniában a Huawei, a OnePlus és a Xiaomi tarol úttörő termékeivel, és a távol-keleti ország vállalatai már a királykategóriában, a tévés szektorban is letették a névjegyüket járatlan utakra merészkedő készülékeikkel – írja az Origó.

Magyar Nemzet
Forrás: ORIGO.HU2021. 08. 12. 21:47
null
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez utóbbiak közé tartozik a Hisense, amely az idei évben végre hosszas várakozás után hazánkban is létrehozta hivatalos képviseletét, és elkezdte árulni a modelleket. Köztük a Laser TV-nek nevezett masinát is, egészen pontosan annak 88 inches idei változatát, amely unikálisnak számít a hazai és a globális piacon is egyaránt. 

Laser TV, az meg mi?

A 88L5VG a szó szoros értelmében nem nevezhető televíziónak, inkább a tévék és projektorok közötti átmenetet képviseli.

A termék ugyanis egy speciális 88 inches képátlóval bíró képernyőre-vászonra, valamint egy ultra rövid vetítési távolságú, lézeres projektorra épül.

Ez utóbbi a hagyományos projektoroktól eltérően mindössze csupán 20 centiméteres távolságról hoz létre gigantikus méretű képet. Azaz gyakorlatilag oda lehet tenni a fal mellé, és így mindent összevetve nem foglal több helyet, mint egy televízió.

Egy tévénél a projektor maga jóval kompaktabb, hiszen 54,7 centiméteres szélességéhez 34,6 centiméteres mélység és 15,8 centiméteres magasság társul. Azaz használat után– akár egy laza mozdulattal – be is lehet tenni a szekrénybe vagy egy méretesebb fiókba. A korábban megismert projektoroktól eltérően egyébként a kép mérete fix, azzal nem lehet játszani, pontosan igazodik a speciális vászonhoz. 

Ilyen vásznat még nem látott a világ

Ez utóbbi egyébként tényleg egy különleges darab, hiszen direkt ehhez a termékhez tervezték. Ennek köszönhetően a lehető legnagyobb fényerőt produkálva, a legjobban jeleníti meg a tónusokat. És ez még nem minden, hiszen a hangzásért is ez a komponens felel. Nem, nem arról van szó, hogy hangszórókat építettek volna bele, bár majdnem ez a helyzet. A megjelenítőben ugyanis 100 000 apró szónikus cellát helyeztek el, amelyek a hang visszaverődését szolgálják.

Ennek következtében pedig a néző onnan hallja a hangokat, ahonnan azoknak az épp futó tartalom alapján jönniük kellene. Tehát ha például a bal felső sarokban egy repülőgépet látunk, a jobb alsóban egy vonyító kutyát, akkor a zúgást a bal felső sarok irányából érkezik, az ugatás pedig az ellentétes oldalról.

Ráadásul ez a technológia képes visszaadni az akár 50 Hz-es mélyeket is, így a jó hangzás alapját jelentő gazdag, döngő basszusok sem hiányoznak. A hangerőre sem lehet panasz, hiszen maximumra csavarva, akkor eléri a 90 dB-t, ami nagyjából olyan hangos, mintha egy versenyautó száguldana el mellettünk. Tehát a szónikus hangrendszer személyében egy abszolút életképes megoldással rukkolt elő a kínai cég.

A teljes cikk ITT olvasható el.

Borítókép: Hisense/Origo

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.