Sok szülő tisztában van azzal, hogy gyermekeik elválaszthatatlanok a telefonjaiktól, a tabletjüktől, a laptopjuktól és még sorolhatnánk. Azaz képernyőfüggők, és nem veszik észre, hogy a külvilágot kizárják.
Egy felmérés szerint egy gyerek átlagosan több mint négy és fél órát tölt naponta elektromos eszközökkel – és mindössze 40 percet a szabadban.
Ezerötszáz szülő bevonásával végeztek egy tanulmányt 6 és 16 év közötti gyerekek körében. A szülők 63 százaléka csak nagyon ritkán tudja „kicsalni” gyermekét a szabadba, és 22 százaléka kétségbeesetten veszi tudomásul, hogy gyermeke állandóan a képernyő előtt ül – írja a Hirado.hu.
Több mint kétharmaduk (68%) pedig úgy gondolja, hogy gyerekeik egyértelműen „képernyőfüggők”.
A szemüveglencse-gyártó Hoya kérésére végzett közvélemény-kutatásból kiderül: a szülők 59 százaléka nincs tisztában azzal, hogy a szabadban töltött idő késlelteti a rövidlátás kialakulását a fiataloknál. A kutatók bebizonyították, hogy egyértelmű kapcsolat van a rövidlátás és a gyermekkorban a szabadban eltöltött idő között.
A kinti környezet nemcsak azért jó a gyermekeknek, mert késlelteti a rövidlátás kialakulását, hanem megakadályozza, hogy a képernyő rabjává váljanak, amely miatt a szülők annyira aggódnak – olvasható a Mirror cikkében.