A zeneszolgáltatók pontosan tudják, mit hallgatunk
Az nem is kérdés, hogy a zeneipart napjainkra óriási mértékben átszőtte a mesterséges intelligencia. Egy átlagos zenehallgató ezzel leginkább akkor találkozik, amikor a különböző felületek, például a YouTube vagy a Spotify, ajánlókat, playlisteket állítanak össze kifejezetten neki.
A szolgáltatók ezt a birtokukban lévő hatalmas mennyiségű adatot felhasználva képesek megtenni, hiszen pontosan tudják például azt, hogy egy magyar férfi egy esős hétköznap délután milyen számokat és milyen sorrendben játszott le. Nemcsak a felhasználói, hanem az alkotói, zeneipari oldalon is szinte minden területen meghatározóvá vált az MI.
– fejtette ki Rónai András a Vg.hu kérdésére.
Zeneszerzés, plagizálás
A zenei szakújságíró a Vg-nek adott interjúban azt is elárulta, hogy az említett, Starmony nevű applikáció már előrevetítette, hogy a zeneszerzés területére is betört a mesterséges intelligencia, ami abban pedig már szinte profi, hogy relaxációs, koncentrációban, elalvásban segítő háttérzenéket írjon.
Mivel tényleg mindenről rendelkezésre áll valamifajta adat,a nagyobb cégek tervei ma már ott tartanak, hogy ha tudják rólad – a naptárad alapján –, hogy ma volt három hosszú tárgyalásod, tudják – a GPS alapján –, hogy nagy volt hazafelé tartva a dugó, az okosórád pedig megmérte az egyébként az egekben lévő vérnyomásod, akkor hazaérve az okoshangszóróból azonnal egy erre a lelkiállapotra – természetesen mesterséges intelligencia által írt nyugtató zene szólaljon meg
– emelte ki Rónai András a Vg.hu cikkében.
Hozzátette, hogy emellett készülnek a zeneszerzői plagizálást kiszűrő algoritmusok, továbbá a hangfelvételek utómunkálatában, a masterelésben szintén használják az MI-t.
Az eredeti interjú és a teljes cikk ITT olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)