Lesben állva várta gyilkosa az RTL Klub korábbi vezetőjét - videó
Női alakformáló edzés – Hogyan működik?
Czanik Krisztián személyi edző elmondja, mi a lényege az alakformáló edzéstípusnak, valamint arra is válaszol, hogy mely kritikusnak vélt izomcsoportok kerülnek ilyenkor fókuszba.
– A női alakformáló edzés keretében elérhető többféle csoportos alakformáló aerobik-, kiscsoportos konditermi és egyfős konditermi személyi edzés is. Én a konditermi edzést részesítem előnyben, mert a gépek sokasága miatt itt van leginkább lehetőség az alakformálásra – hangsúlyozza Czanik Krisztián, Squash Sziget Fitness Center edzője.
– Minden izomcsoportot tökéletesen megdolgoztathatunk, alaposan és célirányosan, egyéni terhelési szint mellett, hogy elérjük a kívánt formát, persze bizonyos határok között, a genetikai adottságaink függvényében. A konditeremben a kézi súlyzók mellett gépeket használunk, amelyek segítségével biztonságosabb és hatékonyabb az edzés, és a terhelési szint is könnyen, szinte határok nélkül változtatható.
MIK A KRITIKUS RÉSZEK?
– A nők fizikai terhelhetősége a strukturális és hormonális különbségek miatt más, mint a férfiaké, és nyilvánvalóan ez az edzés felépítésében is megmutatkozik – mondja Krisztián. – A női alakformáló edzés során a testformálási módszerek hasonlók, viszont az arányokban, az alkalmazott ellenállások használatában jelentős eltérések vannak. A szóban forgó mozgásformáknál a nőknél kritikusnak vélt izomcsoportokat részesítjük előnyben. Ez persze nem azt jelenti, hogy a többi izomcsoportot kihagyjuk, kiiktatjuk az edzésből, de egyértelműen a problémás izomcsoportokra fókuszálunk, és másodsorban terheljük a többi izomcsoportot. A kritikus részek jellemzően az alsó végtagok izmai, a külső csípőizmok, a combközelítő izmok, de nem maradhatnak ki a felsőtest izmai sem, csak ezeket kevesebb gyakorlattal, kisebb terhelésben dolgoztatjuk.
AZ ALAKFORMÁLÓ EDZÉS KULCSA: A VÁLTOZATOSSÁG
– A nagyobb és elsődleges izomcsoportokat, az alsó végtagokat és farizmokat 3-4 gyakorlattal, a kisebb és másodlagos izomcsoportokat, a mell-, hát-, váll- és karizmokat 2-3 gyakorlattal eddzük. A hasizmokat is minden alkalommal megdolgoztatjuk. Fejlődést csak változatos edzésprogrammal érhetünk el! – írja a dietaesfitnesz.hu.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Egyeztetés indult a tanárok jövő évi béremeléséről
Az 5+1 legjobb carbonara recept
Megkezdődtek a tárgyalások: új ország csatlakozhat az EU-hoz, de nem Brüsszel, hanem Magyarország szövetségeseként
Csupán három kérdés, mégis csak az emberek 5 százaléka tudja rá a választ
Az interneten toboroz képviselőjelölteket a Tisza Párt + videó
Szalai Attila váratlan esélyt kaphat, Dárdai lehet előtte a példa
A Fradi elleni bravúr után eldőlt Dombi Tibor sorsa
Magyar Péter bukása már a küszöbön van, nem kell sokat várni
Kínos részletek derültek ki a Tisza Párt EP-képviselőjének múltjáról + fotók
Dombi Tibort a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya válthatja
Félárbócra eresztették a nemzeti lobogót a Parlament előtt