Otthoni manikűr a gyönyörű körmökért

A csinos, ápolt megjelenéshez nemcsak jól megválasztott frizura és ízléses smink szükséges – a kezeink is magukra vonzzák a tekintetet. Eláruljuk, hogy mik az otthoni manikűr legfontosabb fázisai.

Forrás: Diéta és Fitnesz2020. 11. 02. 18:49
Forrás: pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kezdjük az otthoni manikűr alapjainál! A legfontosabb, hogy megóvjuk a körmök és a kutikula egészségét. Oké, de mi az a kutikula – kérdezhetnénk. Egy vékony, nyúlós hártya, amely közvetlenül a körömlemezen fekszik, arra teljesen rátapad. Amennyiben műkörmöt szeretnénk, ezt a részt a körmös előzőleg eltávolítja, különben nem tapad meg a pótköröm. Egyébként nem szabad hozzányúlni, lekaparni vagy hátratolni, mert ha véletlenül megsérül a körömágy, az különböző fertőzések, gyulladások melegágya lehet. Vagyis a kutikulát hagyjuk békén, csak ápolóolajokkal gondoskodjunk a hidratálásáról – írja a diétaésfitnesz.hu.

FERTŐTLENÍTÉS

Körmeink egészségének megőrzése érdekében mindig tiszta, legalább havonta egyszer fertőtlenített manikűrkészlettel dolgozzunk! A legjobb módszer, ha az ollót, a reszelőt és a többi kelléket gyógyszertári alkoholba áztatjuk néhány percig, majd forró vízzel alaposan leöblítjük. A maximális higiénia érdekében célszerű az otthoni manikűr és pedikűr során is külön ollót használni.

OTTHONI MANIKŰR LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE

  • Helyezzük egy kispárnára a tenyerünket, majd nyissuk szét az ujjainkat!
  • Jöhet a reszelő: könnyed mozdulatokkal alakítsuk olyan formájúra a körmeinket, amilyenre szeretnénk! Ha egyenes körömre vágyunk, akkor egyenesen, picit alábillentve jobbra-balra húzd a reszelőt. Miután elértük a kívánt hosszt, érdemes lekerekíteni a sarkokat. Amennyiben kerek formát szeretnénk, próbáljunk meg ívelten reszelni!
  • Kenjük be a körömágyat kutikulaolajjal! Ha nincs otthon, helyettesíthető olíva- vagy kókuszolajjal is.
  • Miután eldöntöttük, hogy milyen színűre festjük a körmünket, indulhat a lakkozás. Sokan azt hiszik, hogy egészen a körömágyig kell felvinni a lakkot, pedig a profik szabadon hagynak egy pici vonalat a kutikula felett, és innentől viszik fel az első réteget. Egy réteg nem réteg: célszerű 2 rétegben alkalmazni a körömlakkot (de ez a maximum!), mivel így könnyebben korrigálható később, amikor elkezd kopni.
  • Miután megszáradt a lakk, vigyünk fel rá egy réteg fedőlakkot, és ezt a lépést a tartós eredmény érdekében minden második nap ismételjük meg. Ha mégis idő előtt elkezd töredezni, próbáljuk ki azt a trükköt, hogy a lekopott körömhegyre vízszintesen húzunk rá egy réteget.
  • TIPP: Az alaplakk legalább annyira fontos, mint a fedőlakk. Az áttetsző alapréteg mindenképpen szükséges, ha élénkebb színű lakkot választunk, mert az elszínezheti a körömlemezt. További előnye, hogy remekül tudunk dolgozni rajta, hiszen szép sima felületet biztosít, és tartósabb lesz minden, amit utána rákenünk.

    Korábbi cikkünkben a hajfestés körüli leggyakoribb kérdésekkel foglalkoztunk. Azon túl, hogy vajon milyen hajszín passzol, számos kérdés az egészségre gyakorolt hatással kapcsolatos.

     

    A téma legfrissebb hírei

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

    Google News
    A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.