Íme a digitális térkép, ami tudja, hol lehet horgászni a Balatonon

Érdekli, hogy mely partszakaszokon mikor lehet pecázni? Esetleg horgászcsónakot bérelne? Netán besólyázná a saját csónakját, de nem tudja, hogy hol van erre lehetőség? Akkor vegye elő az okostelefonját, és nézze meg a Balatoni Horgászturisztikai Adatbázist – írja a likebalaton.hu.

Forrás: LIKEBALATON2021. 01. 29. 18:16
Balra bepipálhatjuk, hogy milyen információt, vagy szolgáltatást keresünk Forrás: Balatoni Horgászturisztikai Adatbázis / LIKEBALATON.HU
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyetlen digitális térképet megnyitva számos naprakész információt találhatunk a Balatoni Horgászturisztikai Adatbázisában. Nem kell telefonálni, vagy Facebook-csoportban kérdezősködni a részletek felől, hogy hol lehet horgászni. Elég csak megnyitni a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. tájékoztató weboldalát.

Balra bepipálhatjuk, hogy milyen információt, vagy szolgáltatást keresünk
Fotó: Balatoni Horgászturisztikai Adatbázis / LIKEBALATON.HU

Még panorámakép is mutatja a partszakaszt

– 2016-os indulás óta folyamatosan bővül az oldal – mondta a likeBalaton.hu-nak Nagy Gábor, horgászati ágazatvezető. – A Balatonhoz látogató vendéghorgászok számára jelent segítséget, akik arra kíváncsiak például, hogy hol és mikor tudnak horgászni.

A Google Maps-alapú térképen piros vonallal jelöltük a horgászható partszakaszokat.

Ha rákattintunk a minket érdeklő partszakasz vonalára, felugrik egy ablak, ahol olvashatjuk a partszakasz megnevezését és azt, hogy az év mely időszakában horgászható. Még 360 fokos panorámaképeket is nézegethetünk az adott területről.

Piros vonallal jelölik a horgászható partszakaszokat, ahol rákattintva a Bővebben gombra fontos információt találunk arról, hogy egész évben, vagy a strandszezonon kívül horgászhatunk-e
Fotó: Balatoni Horgászturisztikai Adatbázis / LIKEBALATON.HU

– Kékkel jelöltük a befolyókat, vagyis a Balatonba érkező kisebb-nagyobb folyóvizeket. Ezek közül nem mindegyiken lehet horgászni, illetve nem a teljes szakaszokon horgászhatók. Azok vannak bejelölve amikre a balatoni éves területi jegy érvényes – emelte ki a szakember.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Trianonban felbomlott Magyarország páratlan földrajzi egysége

Az elképzelések egyike a Kis-Balatont a Zala folyó mentén szakította volna ketté, s olyan ötletet is őriz a sárguló térkép, mely Zala vármegye teljes területét elcsatolta volna az anyaországtól – írja a Szabad Föld.

Száz esztendeje, hogy az antanthatalmak által létrehozott nemzetközi határmegállapító bizottságok 1921-ben megkezdték munkájukat. A háborút vesztő Magyarországot Trianonban darabokra tépték. 1920. június 4-ét mutatott a naptár.

A neves ornitológus, Chernel István (1865–1922) az Aquila szakfolyóirat 1921-es számában összegezte a veszteségeket: „A trianoni békeparancs ezeréves hazánk állapotát teljesen megváltoztatta, ősi mivoltából merőben kiforgatta. Nemcsak több mint felét vesztettük el népességünknek, hanem területünknek is jó kétharmadát.

Annak a páratlan földrajzi egységnek, melyet a régi Magyarország alkotott, mindössze szíve tája maradt csak meg; többbnyire sík vagy hullámos vidék, néhány kisebb-nagyobb puszta, hellyel-közzel dombos terület, kevés számottevő nagyobb folyó, mocsár és erdőség” – írja a neves ornitológus, majd kócsagtelepeink fő élőhelyeit veszi számba.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.