Íme a digitális térkép, ami tudja, hol lehet horgászni a Balatonon

Érdekli, hogy mely partszakaszokon mikor lehet pecázni? Esetleg horgászcsónakot bérelne? Netán besólyázná a saját csónakját, de nem tudja, hogy hol van erre lehetőség? Akkor vegye elő az okostelefonját, és nézze meg a Balatoni Horgászturisztikai Adatbázist – írja a likebalaton.hu.

Forrás: LIKEBALATON2021. 01. 29. 18:16
Balra bepipálhatjuk, hogy milyen információt, vagy szolgáltatást keresünk Forrás: Balatoni Horgászturisztikai Adatbázis / LIKEBALATON.HU
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyetlen digitális térképet megnyitva számos naprakész információt találhatunk a Balatoni Horgászturisztikai Adatbázisában. Nem kell telefonálni, vagy Facebook-csoportban kérdezősködni a részletek felől, hogy hol lehet horgászni. Elég csak megnyitni a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. tájékoztató weboldalát.

Balra bepipálhatjuk, hogy milyen információt, vagy szolgáltatást keresünk
Fotó: Balatoni Horgászturisztikai Adatbázis / LIKEBALATON.HU

Még panorámakép is mutatja a partszakaszt

– 2016-os indulás óta folyamatosan bővül az oldal – mondta a likeBalaton.hu-nak Nagy Gábor, horgászati ágazatvezető. – A Balatonhoz látogató vendéghorgászok számára jelent segítséget, akik arra kíváncsiak például, hogy hol és mikor tudnak horgászni.

A Google Maps-alapú térképen piros vonallal jelöltük a horgászható partszakaszokat.

Ha rákattintunk a minket érdeklő partszakasz vonalára, felugrik egy ablak, ahol olvashatjuk a partszakasz megnevezését és azt, hogy az év mely időszakában horgászható. Még 360 fokos panorámaképeket is nézegethetünk az adott területről.

Piros vonallal jelölik a horgászható partszakaszokat, ahol rákattintva a Bővebben gombra fontos információt találunk arról, hogy egész évben, vagy a strandszezonon kívül horgászhatunk-e
Fotó: Balatoni Horgászturisztikai Adatbázis / LIKEBALATON.HU

– Kékkel jelöltük a befolyókat, vagyis a Balatonba érkező kisebb-nagyobb folyóvizeket. Ezek közül nem mindegyiken lehet horgászni, illetve nem a teljes szakaszokon horgászhatók. Azok vannak bejelölve amikre a balatoni éves területi jegy érvényes – emelte ki a szakember.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Trianonban felbomlott Magyarország páratlan földrajzi egysége

Az elképzelések egyike a Kis-Balatont a Zala folyó mentén szakította volna ketté, s olyan ötletet is őriz a sárguló térkép, mely Zala vármegye teljes területét elcsatolta volna az anyaországtól – írja a Szabad Föld.

Száz esztendeje, hogy az antanthatalmak által létrehozott nemzetközi határmegállapító bizottságok 1921-ben megkezdték munkájukat. A háborút vesztő Magyarországot Trianonban darabokra tépték. 1920. június 4-ét mutatott a naptár.

A neves ornitológus, Chernel István (1865–1922) az Aquila szakfolyóirat 1921-es számában összegezte a veszteségeket: „A trianoni békeparancs ezeréves hazánk állapotát teljesen megváltoztatta, ősi mivoltából merőben kiforgatta. Nemcsak több mint felét vesztettük el népességünknek, hanem területünknek is jó kétharmadát.

Annak a páratlan földrajzi egységnek, melyet a régi Magyarország alkotott, mindössze szíve tája maradt csak meg; többbnyire sík vagy hullámos vidék, néhány kisebb-nagyobb puszta, hellyel-közzel dombos terület, kevés számottevő nagyobb folyó, mocsár és erdőség” – írja a neves ornitológus, majd kócsagtelepeink fő élőhelyeit veszi számba.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.