Edzésmódszert csak szakértőtől tanuljunk!

Ha sportolni szeretnénk, videomegosztóról vagy barátoktól tanuljunk, esetleg keressünk fel szakértő edzőt? Milyen veszélyeket rejt, ha megfelelő alapok hiányában kezdjük el az edzéseket? A CsupaSport magazin cikkéből kiderül.

Forrás: CSUPASPORT.HU2021. 06. 02. 9:12
Az internet helyett inkább edzőteremben sajátítsuk el a megfelelő mozdulatokat, lehetőleg szakértő segítségével Forrás: PEXELS
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Manapság, az internet korában egyre több kérdésre online keressük a választ. Házi feladatukhoz a fiatalok a neten böngésznek megoldókulcsok után, a dolgozatra készülve keresik az órán le nem jegyzetelt tananyagokat, a legtöbben a közösségi oldalakon tartják a kapcsolatot távol élő barátaikkal, rokonaikkal. Virágkorát éli az e-book, sőt a világháló a párkapcsolatok kialakításának is egyik kiemelkedő fórumának számít. A netes információkeresés alól nem bújhat ki a sport sem. A különböző sportágakat érintő kérdésekkel kapcsolatban számtalan cikk, blogbejegyzés és youtube-videó próbálja meg tájékoztatni az olvasókat, nézőket akár arról is, hogy milyen edzésmódszert válasszanak.

Szakértők és hozzá nem értők egyaránt posztolgatnak, hogy szerintük melyik pozíció a legoptimálisabb a guggoláshoz, milyen legyen a hátunk súlyemeléskor, hogyan végezzük el precízebben a kitöréseket, mekkora kettlebellel próbáljuk meg a szakítást, milyen öltözetben fussunk télen, mi a tökéletesen hasizom titka, és még sorolhatnánk.

Sokan úgy gondolják, hogy pénzt, esetleg időt és energiát spórolhatnak, ha az interneten bővítik ismereteiket. Léteznek videók, amelyek alkotói hirdetik, hogy a bemutatott gyakorlatok utánzásával profi módon növelhetjük állóképességünket, csökkenthetjük testünk zsírszázalékát vagy erősíthetjük izmainkat.

Az internet helyett inkább edzőteremben sajátítsuk el a megfelelő mozdulatokat, lehetőleg szakértő segítségével
Fotó: PEXELS

Az eredményt befolyásolja, hogy a tanulni vágyó rendelkezik-e azokkal az alapismeretekkel, amelyek szükségesek a bemutatott vagy leírt gyakorlatok tökéletesen kivitelezéséhez. Ha valaki még sosem tanult vizsgázott instruktornál kettlebellezni, s a nagyszobai fotelből felpattanva szeretné a youtube-on látott feladatokat elsajátítani, minden bizonnyal rövid időn belül a sürgősségin köt ki.

Egyértelmű tehát, hogy a szertorna, a szinkronúszás, a műkorcsolya vagy más sportág elképzelhetetlen az oktató személyes jelenléte nélkül. Ugyanez érvényes a gyógytornára is, mivel az alkalmazott technikákat senki sem tudja magától megtanulni.

A tartásjavítás, a műtéti és baleseti rehabilitáció, a mozgáskoordináció javítása, gerinctorna, szülés utáni torna esetében is kihagyhatatlan a szakértő, aki megtanítja a mozdulatokat, s korrigálja őket.

Minden olyan mozgásformánál ajánlott szakértőt felkeresni, legalábbis az alapok megtanulásához, ahol a balesetmentességhez fontos a precizitás. Futni elméletileg automatikusan képesek vagyunk, de a statisztika ebben az esetben is megmutatja, hogy a hobbifutók a helytelen technika és mennyiség miatt nagy számban sérülnek. Hozzáteszem,

aki félti az ízületeit, jól teszi, ha már az első megtett kilométerek előtt tanácsot kér egy hozzáértőtől, hogy melyik cipőt válassza terepre, aszfaltra, téli időszakban, nyáron, hobbicélra vagy versenyhez, s milyen technikával, hogyan alakítsa ki az edzéstervét.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.