Látványos futóversenyek a világban

Hőguta és fagyási sérülések, hegyvidéki panoráma vagy éppen két óceán varázslata – elképesztő helyekre visznek el a világ legszebb és legkülönlegesebb futóversenyei – olvasható a CsupaSport cikkében.

Forrás: CSUPASPORT2021. 08. 30. 8:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Badwater 135 (Egyesült Államok)

Cipőt olvasztó, kegyetlen hőség fogadja az indulókat a nemes egyszerűséggel a világ legkeményebb futóversenyének nevezett Badwater 135-ön. Már a start helyszíne is beszédes, hiszen a Death Valley-ből, azaz a Halál-völgyből indul az őrült futam, s míg a rajt tengerszint felett 85 méteren található, a cél 2530 méteren, a Whitney-hegy lábánál. Összességében 4500 méternyi kumulatív szintemelkedést kell leküzdeni, és ha még csak azt kellene a legfeljebb hatvan óra alatt… Nappal akár 50 Celsius-fok és forró szél perzseli a futót a kiszáradt sómedencében, és olykor éjszaka is legfeljebb 40 Celsius-fokig „hűl vissza” a levegő.

Inca Trail Marathon (Peru)

Fotó: Flickr

„Távolságban maraton, de erőfeszítésben ultra” – mottóként is felfogható az Inca Trail Marathon leírása, mert a versenyt sokan nevezték már a világ legnehezebb maratonijának. Tény, a távot túrázva sem egyszerű teljesíteni, hiszen több mint 3000 méteres szintemelkedést kell legyőzni. Cserébe viszont elakad a szavunk a látványtól, mert két hegyszoros és inka romok között vezet az út az elveszett városig, Machu Picchuig. A koronavírus miatt nemcsak a 2020-as, hanem az idei versenyt sem rendezik meg, ráadásul a jövő évi, a 25. lesz az utolsó, amely az ősi városban ér célba.

Marathon des Sables (Marokkó)

Fotó: Flickr

A sivatagi körülmények még kegyetlenebbé tesznek egy-egy kihívást, nincs ez másként a Marathon des Sables-lal sem. A francia Patrick Bauer saját futása nyomán hívta életre a versenyt, amelyben hét nap alatt kell megtenni nagyjából 250 kilométert a sivatagban. A szervezők alapcsomagot, vizet és sátrat biztosítanak, ám minden mást az indulónak kell magával cipelnie, szóval, ha a perzselő napsütés, a szél, a homokos talaj nem lenne elég, nagyjából 10-15 kilós táska is nyúzza a hátat, ráadásul a sivatagban éjszakázni nem leányálom. Mégis, 1986 óta több mint 22 ezren indultak rajta, és ha rajtuk múlik, októberben a 35. kiadást is megtartják.

Montane Yukon Arctic Ultra (Kanada)

Fotó: Flickr

Ha a hőség az egyik, a brutális hideg a másik véglet, a Montane Yukon Arctic Ultra az utóbbi kategóriába tartozik, lévén mínusz 40 Celsius-fok is fagyaszthatja a lelket az indulókban, ráadásul a hagyományos maratoni távon túl 100 vagy akár 430 mérföld is választható. A leghosszabb táv 300 és 430 mérföld között változik, ám az útvonal mindenképpen áthalad az Északi-sarkkörön is, egyébként részben a Yukon Quest kutyaszánhúzó-verseny nyomvonalát követi. A fenséges és fagyos vidék rendre jócskán megrostálja a mezőnyt, a fagyási sérülések és az amputációk sem ritkák – aki részt vett rajta, igazi önismereti kihívásnak tartja.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Flickr

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.