Először is szögezzük le, hogy a szobakennel nem börtön, nem büntetésre használjuk és nem is arra, hogy a kutya itt töltse a nap 24 óráját.
De akkor mégis mire jó a szobakennel?
- Ez lesz a kutya nyugis kuckója, ami csak az övé.
- Ide bármikor elvonulhat majd napközben is, ha egyedül szeretne lenni vagy csak aludna egyet.
- Ha olyan vendég érkezik, aki nem annyira rajong a kutyáért, akkor is betehetjük ide pár órára.
- Takarításkor nem lesz láb alatt, és nem tapicskolja össze a frissen felmosott padlót.
- Ha csak rövid időre kell elmennünk, de kicsit kupi van a szobában, betehetjük egy-két órára, és nem kell aggódni, hogy ellopja a fél ruhatárunkat, vagy hogy valamit megrág, amit nem kéne.
- Ha megtanulja, hogy csak itt kap enni, akkor pozitív dolgokat kapcsol hozzá.
- Az éjszakai alvásunkat nem fogja zavarni a fel-alá mászkálással, és a szobatisztaságot is segíti, hiszen nem akar oda piszkítani, ahol alszik, tehát jelzi ha ki kell mennie.
- Ha kutyával utazunk valahova, és a szállás is kutyabarát, könnyebben meg tudjuk oldani az elhelyezését éjszakára. Jellemzően a kutyabarátszálláson sem szívelik, ha a kutya az ágyban alszik.
- A szobakennel összecsukható, és könnyen szállítható, bárhová magunkkal tudjuk vinni.
Egyszóval csupa előnnyel jár ennek a beszerzése és a pici beszoktatása.
Lássuk, milyen méretű szobakennelre lesz szükséged!
A szobakennel vásárlásakor a kutya jó esetben még kölyök. Nézzük meg, mit mond a fajtaleírás, mekkora az adott fajta várható marmagassága.
Ehhez még adjunk hozzá minimum 10 centit, hogy a kutya kényelmesen fel tudjon benne állni és megfordulni. A szobakennel szélessége és mélysége a magassággal együtt arányosan növekszik és a webshopokban jellemzően adnak tippeket, hogy melyik méret milyen fajtákhoz alkalmas.
A szobakennelek kaphatóak fém- vagy műanyag tálcával. A műanyag tálca tartósabb, mint a fém. A fém egy idő után itt-ott meghajlik, rozsdás lesz és előbb-utóbb meg is reped. Ha tehetjük, vegyünk műanyag tálcásat. Ezt kivenni nagyon könnyű, a tisztítása is egyszerű.
Tegyünk bele egy kényelmes, puha fekhelyet vagy párnát és mutassuk meg neki, hogy ez lesz az ő privát helye. Ezután hagyjuk, hogy magától ki-be mászkáljon, néha hívjuk be, adjunk neki bent valami finom falatot és nagyon dicsérjük meg – olvasható az oldalon.
A teljes, eredeti cikk ITT olvasható el.
Borítókép: Bárány Margó/Petplace.hu