Általános szabályok
A kutyatartás szabályai egyébként Németországban részben hasonlóak, mint nálunk – ezeket az allaboutberlin.com foglalta össze. Például ott is ebadót kell fizetni, ami egy évre 120 euró, további kutyák esetén ebenként 180 euróba kerül. A kutyát a születése után, illetve az országba érkezés után regisztrálni is kell, erre egy hónap áll rendelkezésre. A kötelező chip mellett az ebnek viselnie kell a nyakörvén egy egyedi azonosítóval ellátott bilétát is. A chip mellett ez az azonosító is segíthet gyorsan azonosítani és hazajuttatni az elveszett vagy elcsatangolt négylábúakat.
A németországi kutyák is utazhatnak tömegközlekedésen (a kisebbek hordozóban, a nagyobbak pórázon, szájkosárral), és azokba az éttermekbe is bevihetők, ahol zárt konyha van.
Biztosítás és bizonyítvány
Bizonyos helyeken - Berlinben, Brandenburgban, Hamburgban, Türingiában és Alsó-Szászországban - elővigyázatosságból kötelező külön biztosítást kötni, arra vonatkozóan, ha a kutya megtámadna valakit, vagy kárt okozna. A veszélyesnek mondott fajtákat, amelyekbe a németeknél a pitbullok, american staffordshire terrierek, bull terrierek tartoznak, külön be kell jelenteni, és 30 eurót kell fizetni egy-egy kutya után.
A kutyakaki felszedését is szigorúan veszik. Ha ezt elmulasztja egy gazdi, 35-250 eurós bírságra is számíthat.
Ha póráz nélkül akarjuk sétáltatni kedvencünket, azt Berlinben és Alsó-Szászországban csak azután tehetjük meg, miután a kutya megszerezte az úgynevezett Hundeführerscheint.
Ez gyakorlatilag egy kutyaiskolában megszerezhető bizonyítvány, ami azt igazolja, hogy négylábú társunk gond nélkül sétáltatható póráz nélkül is. Ennek hiányában ezeken a helyeken csak pórázon sétáltathatjuk.
A teljes cikk ITT olvasható el.
Borítókép: Unsplash