Az aukció kiemelkedő darabja Bak Imre 1969-es, Festmény II. című alkotása, amely 30 millió forintos kikiáltási árról indul, a becsértéke pedig 50-70 millió forint. Bak 1965-ös nyugat-európai tanulmányútja során találkozott először amerikai hard-edge és minimal art művekkel.
Ezek az irányzatok mellőznek mindenféle tárgyi utalást, helyette a szín és forma plasztikus, dekoratív minőségeire építenek. Hazaérve Bak a magyar konstruktivista hagyományra, a népművészetre, valamint a legfrissebb nyugati tendenciákra hozott létre hard-edge módszerével készült, nemzetközi színtér szempontjából is jelentős műveket – írja a VG.
Maurer Dóra életművének felértékelődése az elmúlt évek igazi műkereskedelmi sikersztorija. Most az Overlappings című 2005-ös munkája kerül kalapács alá 5 millió forintos induló áron és 9-12 millió forintos becsértékkel.
Nádler István 1997-es Feketebács sorozatából is szerepel az aukción egy kép 3,2 millió forintos kezdő áron, 5-7 millió forintos becsértékkel. A kilencvenes éveket egy összegző korszaknak tekintik Nádler művészetében, amikor megkísérelte a geometrikus absztrakt és a lírai, pszichologizálóbb, gesztusszerűbb ábrázolásmódot összeegyeztetni. Nádler konkrét természeti motívumok megjelenítése nélkül, csak gesztusokkal alkotta meg a szubjektív tájképeit ebben a sorozatban.
Egy elhivatott gyűjtő, Szölke László gyűjteménye is kalapács alá kerül. A kollekció a huszadik század második felét öleli fel, különös tekintettel a nyolcvanas és kilencvenes évek magyar művészetére, például fe Lugossy László és ef. Zámbó István alkotásaira. Ez a rész azért is érdekes, mert a következő nagy műkereskedelmi áttörést éppen a nyolcvanas évek szentendrei festőinél várják – hívja fel a figyelmet a VG.