Az OC szerdai összeállításában ismerteti, hogy a válság éveiben a lakáspiacon felére csökkent az adásvételek száma, 10-15 százalékkal estek az árak, és jelentősen nőtt az értékesítési idő.
Míg 2007-ben Budapesten a piacképes, használt téglalakások átlagosan valamivel több mint két hónap alatt cseréltek tulajdonost, 2011-ben ehhez már négy hónapra volt szükség. A leghosszabb időt a családi házak értékesítésére kell szánni, átlagosan hat-hét hónapot, a leggyorsabban pedig a panellakások kelnek el, átlagosan három hónap alatt.
Az Otthon Centrum felmérése szerint a tulajdonosi, közvetítőt nem igénybe vevő eladóknak ennél is hosszabb értékesítési idővel kell számolniuk, ezért is nőtt a közvetítői szolgáltatás igénybevétele: Budapesten a közvetítők közreműködésével eladott lakások aránya elérte az 53 százalékot.
Sorba kellene állniuk
A magyar ingatlanpiac átlagos hozama 7,5 százalék, amely 1 százalékponttal meghaladja a prágai és varsói hozamot, így a német befektetési alapoknak sorba kellene állniuk Budapesten, de a megbízóik a gazdasági bizalom hiánya miatt ezt tiltják – mondta Salamon Adorján, az Eston International ingatlan-tanácsadó elnök-vezérigazgatója szerdán Budapesten tartott sajtótájékoztatóján.