Felpörgött az árfolyamgát

A nyár utolsó hónapjában mind az érdeklődők, mind az igénylések száma megnőtt a bankoknál.

NT
2012. 08. 23. 6:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap emlékeztet, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete és a jegybank adatai szerint június végéig mintegy 20 ezer ügyfél valamivel több, mint 180 milliárd forintnyi hitelét strukturálták át, majd júliusban a szerződők száma a bankszövetség szerint 70 ezer fölé nőtt, az érintett hitelállomány elérte a 650 milliárdot. Ez azt jelenti, hogy a jogosultak mintegy 15 százaléka élt már a lehetőséggel.

Az augusztus a piaci szereplők szerint még nagyobb forgalmat hozott, hiszen e hónaptól kezdve a hitelintézetek már korlátozás nélkül befogadják az összes jelzálog-fedezetű devizahiteles igényeit, a szabad felhasználású kölcsönnel rendelkezőkét is.

Az UniCredit Banknál a lapnak elmondták, hogy már a hónap első napjaiban megugrott az érdeklődések és az igénylések száma is, az OTP-nél pedig – amely már júniusban is nyitott a szabad felhasználású jelzáloghitelesek felé – naponta több százan érdeklődnek a konstrukció iránt.

Továbbra is eltérőek a hitelintézetek várakozásai arról, hogy a jogosultak mekkora hányada él majd az árfolyamrögzítéssel. A bankszövetség legalább 50 százalékos arányt vár, csakúgy mint az FHB vagy az OTP. A CIB Banknál – ahol a jogosultak 17 százaléka kérte már a kedvezményt – 75 százalékos arányt sem tartanak kizártnak, a Budapest Bank is 60-70 százalékos részvételt vár. Az MKB Banknál viszont jelenleg úgy vélik, csak 15-20 százalék körül alakul majd a végső arány – írta a Világgazdaság.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.