Ebből is megbuktak a feledékeny szocialisták

MSZP, 8 év: mínusz 95 ezer. Fidesz-KDNP, 2 év: plusz 118 ezer. Ezek a foglalkoztatottak számának változásai a KSH adatai alapján, melyek tények.

MNO
2012. 09. 06. 8:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2002. május 27. Ezen a napon lépett hivatalába a Medgyessy Péter vezette szocialista kormány – akit később Gyurcsány Ferenc, majd Bajnai Gordon követett. A foglalkoztattak száma a második negyedév végén – szezonálisan kiigazítva – 3,872 millió fő volt. 2010. május 29-én leteszi esküjét a második Orbán-kormány. A foglalkoztatottak száma 3,776 millió fő volt az év második negyedévének végén a KSH szerint. Nyolc év alatt tehát közel 95 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma. Ezeket a számokat fontos rögzíteni, ugyanis egyes ellenzéki politikusok hajlamosak elfelejteni ezen tényeket.

Két év alatt 120 ezer új munkahely

A KSH adatai szerint az Orbán-kormány közel 120 ezer új munkahelyet hozott létre két év alatt. 2010. május-júliusi időszakban 3,789 millió foglalkoztatott volt szemben az idei év hasonló időszakában mért 3,908 milliójával.

1850 milliárd forint – az Állami Számvevőszék (ÁSZ) szerint ennyi uniós és hazai forrás állt rendelkezésre munkahelyteremtésre, illetve -megőrzésre 2004 és 2010 között, a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok idején. A két szocialista kabinet áldásos tevékenysége alatt közel 150 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma.

A baloldal a bizonyítványt azzal magyarázza, hogy „beütött a krach”, vagyis a válság – az európai szuverén adósságválság – az oka annak, hogy 2008-tól 2010-ig mintegy százezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma. Rögzítsük: a válság még ma is tart. Ugyanakkor 2002 és 2008 között még messze nem beszélhettünk krízisről.

8 ezer munkahely – 1850 milliárdból
 

Ha a válság éveit nem számoljuk, 2002 második negyedévétől 2008 első negyedévéig így is csupán 16,6 ezer fővel tudták növelni a foglalkoztatottak számát a szocialista kormányok. Pedig a 2004-től rendelkezésre álló 1850 milliárd forint nem csekély összeg, melyből mindössze 8 ezer új munkahelyet sikerült létrehozni úgy, hogy közben 153 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma – 2004-től 2010-ig. Ez tehát azt jelenti, hogy egyetlen munkahely létrehozása mintegy 231 millió forintot emésztett fel a szocialista kormányok idején.

Összehasonlításképpen a magyar állam adósságtörlesztésre az idén 4000, jövőre és 2014-ben 3000-3000 milliárd forintot fordít. Ebben pedig elévülhetetlen „érdemei” vannak az előző kormánynak, amely 2008 végén kényszerült arra, hogy hitelért forduljon a nemzetközi szervezetekhez, ugyanis „kiürült a kassza”.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.