MFB: az együttműködés a kisvállakozásokat segíti

Aláírták a Magyar Fejlesztési Bank és a TakarékPont-hálózat 23 takarékszövetkezete közti új együttműködési formát rögzítő szerződést.

NT
2013. 02. 07. 16:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MFB és a magyar takarékszövetkezetek közötti kapcsolat 2012-ben vált szorosabbá azzal, hogy a fejlesztési bank 39 százalékos részesedést szerzett a TakarékBankban. Ennek az együttműködésnek az igazi nyertesei a magyar kisvállalkozások lesznek.

A Magyar Fejlesztési Bank és 23 Takarékpont-tag takarékszövetkezet közti együttműködés kibővül. A mostani megállapodás az MFB Kisvállalkozói Hitel új, gyorsabb ügyintézési rendjét biztosítja. A szorosabb együttműködés első lépése ez a most bevezetendő gyakorlat, amelyet a közeljövőben folyamatosan kiterjesztenek a résztvevők az MFB más hitelprogramjaira is.

Az MFB Kisvállalkozói Hitel célja, hogy a magyarországi székhelyű mikro- és kisvállalkozások beruházási és fejlesztési céljaikhoz hosszú lejáratú, kedvezményes forráslehetőséghez jussanak. Olyan vállalkozások igényelhetik, amelyek foglalkoztatotti létszáma 50 főnél kisebb, és éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege legfeljebb 10 millió eurónak megfelelő forintösszeg. A hitel felhasználható ingatlan vásárlására, építésére, átalakítására, használt vagy új gépek beszerzésére,  szoftvervásárlásra.

A TakarékPont takarékszövetkezeti üzleti közösség és a fejlesztési bank által aláírt megállapodás révén egy 445 fiókból álló hitelintézeti hálózatban lesznek azonos paraméterekkel elérhetők az MFB kisvállalkozói hitelei. „Ez az első állomása annak a stratégiai kapcsolatnak, amelynek keretében a TakarékPont-hálózat együttműködik az MFB-vel a fejlesztési bank közvetítői és refinanszírozási termékeinek értékesítésében” – hangsúlyozta Csicsáky Péter, a TakarékBank elnök–vezérigazgatója a sajtótájékoztatón.

Az új megállapodással tovább bővül a 23 tagú TakarékPont-hálózatban elérhető kkv-hitelek kínálata, amelyen belül jelenleg a rövid távú, likviditási forrásigény kielégítését szolgáló Széchenyi Kártya és a pályázati célú forrással támogatott beruházások finanszírozása tartozik a legkeresettebb termékek közé. „A ma aláírt megállapodás az MFB és a Takarékpont-hálózat között jött létre, de a TakarékBank határozott szándéka, hogy az együttműködés mielőbb kiterjedjen a takarékszövetkezeti integrációban részt vevő valamennyi hitelintézetre” – jelentette ki Csicsáky.

„A takarékszövetkezeti integráció erősítését és szorosabbra fűzését célul kitűző stratégia nyomán az a törekvésünk, hogy a TakarékPont-hálózat egységes arculatával és termékkínálatával a jövőben valamennyi takaréknál találkozzanak az ügyfelek” – ezt már Varga Antal, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség ügyvezető igazgatója mondta. Az egységes hálózat fejlesztése kedvező lehet a takarékszövetkezeti integráció jelenlegi 300 ezres kkv-ügyfélkörének bővítése szempontjából is. „A kisvállalkozások méretüknél fogva természetes partnerei a takarékoknak, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a hazai bankként számon tartott szövetkezeti hitelintézetek 280 milliárd forintra rúgó vállalati hitelállományának zöme kkv-kihelyezésből áll” – hangsúlyozta Varga.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.