A kkv-k egyre jobban teljesítenek

A fejlődés útjára léptek a kkv-k, egyre kevesebb teher nyomja a vállukat – mondta a Fidesz szóvivője.

WA
2013. 08. 19. 14:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hoppál Péter, a nagyobbik kormánypárt szóvivője hétfőn, a logisztikával foglalkozó pécsi M-Logosz Kft. székhelyén tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a Széchenyi Kártya Programot és a hitellehetőségeket is magukba foglaló kormányzati intézkedések eredményeinek is köszönhetően a hazai kkv-szektor vállalkozásai a vegetálás helyett a fejlődés útjára léphettek, és erősek lehetnek.

Utalt arra, hogy a magyar vállalkozások 99 százaléka a mikro-, kis- és közepes vállalkozások sorába tartozik. Mivel ők alkalmazzák a foglalkoztatottak több mint 70 százalékát, elmondható, hogy a munkahelyteremtésben a legfontosabb feladatot teljesítik – hangoztatta Hoppál Péter.

Elmondta: az első Orbán-kormány 2002-ben azért indította el a Széchenyi Kártya Programot, hogy minél szélesebb körű segítséget nyújtson e vállalkozások finanszírozásában. Hozzáfűzte, hogy az eddigi igénylések száma mintegy 250 ezer, az ügyintézéseké 200 ezer, a kihelyezett hitelösszeg mintegy 1200 milliárd forint. A program tizenegy pénzintézetnél elérhető öt-hat lehetősége ma több tízezer vállalkozás stabilitását teremti meg, hozzájárulva munkahelyek megőrzéséhez, újak létrehozásához – fogalmazott.

Hoppál Péter kitért arra, hogy a vállalkozók előszeretettel választják a Széchenyi Kártya Folyószámlahitelt, de ezen kívül létezik az Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel, és nagyon népszerű a Széchenyi Forgóeszközhitel, a Széchenyi Beruházási Hitel és a Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel is. Ahogy a nevükben is benne van, közülük több arra szolgál, hogy európai uniós támogatású beruházások, eszközbeszerzéseinek önerejét biztosítsák – mondta el.

Kiemelte: a kormány újabb nagy lépést tett azzal, hogy idén május 1-jétől 5 százalékpont kamattámogatást nyújt a Széchenyi Kártya Programban résztvevő vállalkozások számára a beruházási hitel, az önerő kiegészítő hitel és a támogatást megelőlegező hitel teljes összegéhez az adott ügylet futamidejének első három évére.

Hoppál Péter megjegyezte: a kkv-szektor számára emellett jelentős segítséget nyújt a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramja, a társasági adó csökkentése, az adminisztrációs terhek mérséklése, számos kiadó eltűnése, és egyebek mellett az idei 10 milliárd forintos beruházási program is.

Magyar József, a 2003-ban alakult M-Logosz Kft. ügyvezetője arról szólt, hogy a nagyvállalatok beszállítójaként működő társaság a Széchenyi Kártya Program forgóeszköz hitelét veszi igénybe, amellyel sikerült jelentősen javítania likviditási helyzetét.

Korábban Selmeczi Gabriella arra hívta fel a figyelmet, jobb ma vállalkozónak lenni, mint 2010 előtt, a kormánytöbbség ugyanis számos eszközzel segíti a hazai kis- és középvállalkozásokat, köztük olyan térségek cégeit, amelyekről korábban a Gyurcsány–Bajnai-kormányok lemondtak. A Fidesz szóvivője július 17-i sajtótájékoztatóján kifejtette: legnagyobbrészt a kkv-k viszik hátukon a magyar gazdaságot, ezért a kormány már eddig is sok intézkedéssel segítette őket. Ilyen például az adó- és adminisztrációs terhek csökkentése, a munkahelyteremtés támogatása, a kedvezményes hitelek és a könnyen elérhető fejlesztési források elérhetővé tétele.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.