Az államtitkár hangsúlyozta: a kormány legfontosabb feladata a Dunaferr-rel kapcsolatban az, hogy a hosszú távon jól működő, prosperáló cégben minél több ember dolgozzon. A kapcsolattartásra kijelölt államtitkár azt mondta, hogy informális megbeszélést folytatott a cégvezetéssel és a szakszervezeti vezetőkkel csütörtökön reggel.
Czomba hozzátette, hogy alapos körültekintés, a legfontosabb paraméterek megismerése után tesz a kormány javaslatot a Dunaferr megvásárlására. De, mint mondta, szükség van más alternatívára is, ezért a munkaügyi kirendeltséggel is egyeztet Dunaújvárosban.
Az államtitkár higgadtságot és türelmet kért az érintettektől, amíg „a cég vezetésével és a szakszervezetekkel közösen sikerül mindenki számára elfogadható megoldást találni”.
Az MTI kérdésére Czomba Sándor azt mondta, hogy a következő tárgyalás időpontját még nem tűzték ki, a cég vezérigazgatója ugyanis szabadságát tölti.
Az ISD Dunaferr Zrt. csütörtöki közleményében megerősítette, hogy informális megbeszélést folytattak Czomba Sándorral a tárgyalások ütemezéséről, kereteiről. „Mivel a csoportos leépítés folyamatából adódóan az elbocsátások legkorábban november elején lesznek esedékesek, a Dunaferr álláspontja szerint akkor célszerű visszatérni erre a kérésre.” A Dunaferr közlése szerint a kormány és a cég közötti hivatalos tárgyalások várhatóan a jövő hét közepén kezdődnek meg.
Az MNO augusztus 29-én tudta meg, hogy Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár lesz a kormány Dunaferr-ügyi felelőse. Ismert, a bajba jutott cég vezetése augusztus 23-án jelentette be, hogy készek leülni a kormánnyal.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter levélben kezdeményezett tárgyalásokat a Dunaferr Zrt. tulajdonosaival a cég megvásárlásáról, miután a kormány augusztus 19-i székesfehérvári kihelyezett ülésén arról döntött, vételi ajánlatot tesz a dunaújvárosi vasműre. Mint arról beszámoltunk, a Dunaferr mintegy 150 milliárd forintos tartozásának jelentős részét vállalná át a magyar állam.
A szakképzés, a felnőttképzés Magyarország jövőjének meghatározója – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a Dunaújvárosi Főiskolán, az országos szakképzési és felnőttképzési tanévnyitó értekezleten. Czomba Sándor kiemelte, a szak- és felnőttképzés átalakításának célja, hogy minél több ember jusson munkalehetőséghez, a fiatalok jó szakmát válasszanak és az ország határain belül találják meg számításaikat. Az államtitkár szólt arról, hogy társadalmi egyeztetések után fogadták el a szakképzési törvényt, amely „kijelöli a jó irányt”. Fontos cél, hogy a termeléshez kapcsolódó képzés erősödjön, mert a gazdaság fellendítésében meghatározó szerepe van a szakképzésnek – tette hozzá.