A lap szerdai számában nyilatkozó kormányszóvivő szerint az EB őszi előrejelzéséből egyértelműen kitűnik, hogy a magyar költségvetési hiány nem csak az idén és jövőre, de még 2015-ben sem haladja meg GDP-arányosan a három százalékot, amely az európai uniós küszöbérték. Giró-Szász András felidézte, hogy idén májusban a 2014-es hiányt még 3,3 százalékra jósolta az EB úgy, hogy az Országgyűlés még nem fogadta el a jövő évi költségvetést.
Ismert, idén a bruttó hazai termék (GDP) 0,7, jövőre 1,8, 2015-ben pedig 2,1 százalékos növekedését jósolja Magyarországon az Európai Bizottság kedden közzétett átfogó őszi gazdasági előrejelzésében. A magyar költségvetési hiány az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény számításai szerint ebben az évben a GDP 2,9, 2014-ben kereken 3, az azt követő esztendőben pedig 2,7 százaléka lesz.
A magyar pénzügyi egyensúly (államháztartás és külső egyensúly) tekintetében jelentős mennyiségi javulás történt 2010 óta – állapította meg a Nézőpont Intézet. Az államháztartási hiány kapcsán szabálykövető gazdaságpolitika lelhető fel: egyértelmű, világos cél a költségvetési hiány 3 százalékos referenciaérték alatt tartása – tették hozzá.
Az Európai Parlament magyar néppárti képviselőcsoportja a brüsszeli bizottság őszi gazdasági prognózisában foglaltakat úgy értékelte, hogy hazánk a saját lábára állt. Varga Mihály miniszter értékelésében többek között azt mondta: „Természetesen nem mondom azt, hogy könnyű lesz a következő év, de azt mindenképpen mondhatom, hogy most már nemcsak a magyar kormány, hanem Brüsszel is úgy látja: 2014 jóval könnyebb lehet az idei esztendőnél.”
Giró-Szász András a lapinterjúban a devizahitelekről is beszélt. A lapnak arra a felvetésére, hogy lesz-e folytatása a kormány részéről a devizahiteles-mentőcsomagnak, azt mondta, a kormány támogatta a Fidesz-frakció devizahiteleseket segítő törvényjavaslatát, amelyet kedden szavazott meg az Országgyűlés. Hozzátette: a nemzetgazdasági tárcánál nem áll le a munka, folytatják az egyeztetéseket mindaddig, amíg a jelzálogalapú, lakáscélú devizahiteleket felvevők helyzete megnyugtatóan nem rendeződik.