Szövetkezik az NGM a turizmusért

A minisztérium stratégiai partnerségi megállapodást kötött öt szakmai szervezettel.

MD
2013. 11. 09. 15:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dokumentumokat Horváth Viktória, az NGM turizmusért felelős helyettes államtitkára, Szabó Géza, a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségének általános alelnöke, Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnöke, Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke, Molnár B. Tamás, a Magyar Gasztronómiai Egyesület alapítója, valamint Garancsi István, a Magyar Természetjáró Szövetség elnöke írták alá.

A sajtónyilvános rendezvényen Horváth Viktória helyettes államtitkár kiemelte: a társadalmi egyeztetésen lévő, 2014–2024 közötti időszakra szóló nemzeti turizmusfejlesztési koncepcióban (NTK) fontos helyen szerepel a versenyképesség növelése, a minőségi szolgáltatás megteremtése, továbbá célul tűzték ki, hogy a turizmus GDP-hez való hozzájárulása 2024-re érje el a 10 százalékot, és az ágazatban foglalkoztatottak száma 50 százalékkal bővüljön, a jelenlegi 358 ezerről 540 ezerre.

A helyettes államtitkár elmondta, hogy az idén trendforduló következett be a turizmusban, nőtt a belföldi turizmus is a beutazó mellett. Horváth Viktória emlékeztetett arra, hogy az idén január–szeptember időszakban 4,4 százalékkal bővült a kereskedelmi szálláshelyeken a vendégéjszakák száma, és 10,2 százalékkal emelkedett a forintban számolt szállásdíjbevétel. Az ezen időszak alatti 42,1 milliárd forint belföldiszállásdíj-bevétel 26 százaléka származott a Széchenyi-pihenőkártya költéséből.

A helyettes államtitkár kifejtette, hogy a turizmusfejlesztési koncepcióban 2024-ig célkitűzésként fogalmazták meg egyebek mellett új turisztikai termékek kialakítását, és fontos szerepet szánnak a biztonságnak, a fenntarthatóságnak, hiszen a fejlesztésekhez uniós forrásokat használnak fel.

Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke elmondta, hogy a stratégiai együttműködésben megfogalmazott célok megfelelnek tagságuknak, hiszen azok a versenyképesség javításáról, az uniós források hatékony felhasználására való felkészülésről szólnak.

Szabó Géza, a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségének általános alelnöke hangsúlyozta: a turizmus fejlődésében a vidék jelentős tartalékot képvisel, a falusi turizmus szolgáltatói hasznos befogadói az uniós forrásoknak.

Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnöke azt emelte ki, hogy sikerült megteremteniük az OKJ-s uszodamester-képzést, és fontosnak tartják a gyógyvizek kutatásába újabb partnerek bevonását, valamint a SZÉP-kártya alszámlái közötti átjárhatóság megteremtését.

Molnár B. Tamás, a Magyar Gasztronómiai Egyesület alapítója rámutatott arra, hogy a gasztronómia területén a szakképzésben változást kell elérni. Garancsi István, a Magyar Természetjáró Szövetség elnöke pedig úgy vélte: az idén 100 éves szövetség ebben az évben méltó helyre került, hiszen a természetjárásban fontos turistautak és szálláshelyek fejlesztésére nagyobb figyelem összpontosul.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.