Matolcsy György, az MNB elnöke egy kérdésre válaszolva kiemelte, hogy a brókercégek ügyei nem jelentenek rendszerszintű kockázatot a magyar pénzügyi rendszerre nézve. Elmondta: a befektetési szolgáltatók által kezelt összes vagyon mintegy 6000 milliárd forintra tehető, ehhez az összeghez képest igen csekély a BudaCash és a Quaestor esetében kezelt befektetői vagyon.
Windisch László kiemelte: a Quaestor mint befektetési szolgáltató az engedélyezett kötvénymennyiség sokszorosát értékesítette, és a jogi elemzés során az MNB arra jutott, hogy mivel befektetési szolgáltatási tevékenység keretében átvett ügyfélpénzekről van szó, ezért „ez a Beva szempontjából biztosított tevékenységnek minősül”.
A jegybank alelnöke kifejtette: a Quaestor esetében a legálisan engedélyezett kötvényprogramban 58 milliárd forint összegű kötvényt adtak el a befektetőknek, a teljes piacra dobott mennyiség azonban 210 milliárd forintra rúgott, „a különbözet adja a fiktív kötvények mennyiségét”.
Matolcsy György jegybankelnök arról is szólt a „brókerbotrány” kapcsán, hogy napjainkban a befektetési szolgáltatók körében elkezdődött tisztulási folyamat átrendeződést indított el a pénzpiacon, mivel a lakosság, az önkormányzatok a megtakarításaikat átviszik, illetve elviszik a kereskedelmi bankokhoz, a nagyobb bankok befektetési szolgáltatóihoz, illetve nem utolsósorban állampapírba helyezik el megtakarított pénzeiket.
Windisch László a tájékoztatón is megerősítette: kompromisszumok nélkül az összes befektetési szolgáltatónál, brókercégnél lefolytatják majd a vizsgálatokat, és ahol súlyos problémákat találnak, azt nyilvánosságra hozzák. A helyszíni vizsgálatok elindultak, „az MNB-nek nem érdeke, hogy szőnyeg alá söpörje a problémákat” – mondta az MNB alelnöke.
Egy kérdés kapcsán elmondta: a Beva esetleg pótbefizetéseket írhat elő tagjainak, ezt azonban várhatóan „több évre elporlasztva tenné meg”.
Erre reagálva az Együtt – a Korszakváltók Pártja alelnöke azt közölte: Matolcsy György jegybankelnök ezzel gyakorlatilag a többi becsületes, jogkövető és jól működő tőkepiaci vállalkozásra hárítja saját balfogásainak és a Quaestort vezető Tarsoly Csaba bűneinek felelősségét és terhét. Hozzátette, hogy eközben Matolcsy György 300 milliárdot költ alapítványaira és „egyéb tündérmeséire”. Pápa Levente felszólította a jegybankelnököt, hogy a befektetőket az alapítványi források terhére kártalanítsák, fejenként hatmillió forintig, „aztán pedig mondjon le, mert alkalmatlan és érdemtelen a pozíciójára”.