Rossz szigetelés: leállt a fessenheimi atomerőmű

Műszaki hiba miatt szombat este óta teljesen szünetel a termelés Franciaország legrégebbi atomerőművében, az ország keleti részén található Fessenheimben.

WL
2015. 03. 02. 12:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elzászi nukleáris létesítményt működtető EDF állami energiaszolgáltató hétfői közleménye szerint az egyik reaktort szigetelési problémák miatt állították le szombaton, a másik reaktorban pedig péntek óta több hétig tartó karbantartási munkák folynak.

„Szombat este az egyes blokk leállt, miután szigetelési hibát észleltek a kondenzátor felé vezető egyik csőhálózatban, a gépteremben, azaz a nukleáris övezeten kívül” – olvasható a közleményben. „Az atomerőmű dolgozói jelenleg ennek az eseménynek a pontos okait vizsgálják” – tette hozzá az EDF. A problémának a közlemény szerint „semmilyen következménye nincs a létesítmény és az ott dolgozók biztonságára, valamint a környezetre”.

Fessenheim a legrégebben üzemelő atomerőmű Franciaországban. A 900 megawattos teljesítményű ikerblokkok 1977-ben kezdték meg a villamosenergia-termelést. Négy évvel ezelőtt a francia nukleáris hatóság (ASN) számos biztonsági elemzést követően jóváhagyta a reaktorblokkok üzemidejének meghosszabbítását tíz évvel. Francois Hollande államfő azóta ígéretet tett arra, hogy Franciaország 2016-ig végleg bezárja a létesítményt, a környezetvédők viszont az azonnali bezárást sürgetik.

Nem ez az első alkalom, hogy a fessenheimi erőmű váratlan okok miatt teljesen leáll. Tavaly áprilisban néhány nap különbséggel egyszerre történtek meghibásodások a két blokkban. Az egyik reaktorban akkor is a vízellátást biztosító csőrendszerben volt gond a szigeteléssel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.