llyen alacsony még sosem volt a mélyszegénységi ráta

A világ szegényeinek fele Afrikában él, ahol a lakosság 35,2 százaléka mélyszegény.

MTI
2015. 10. 05. 5:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábban sokáig azok számítottak mélyszegénynek, akik napi 1,25 dollárnál (348 forintnál) kevesebből voltak kénytelenek élni, a szegénységi küszöböt azonban jelenleg 1,9 dollárban (529 forintban) határozza meg a Világbank. E szerint 2015-ben az emberiség 9,6 százaléka, 702 millió ember él mélyszegénységben, szemben a 2012-es 12,8 százalékkal, vagyis 902 millióval – írták a washingtoni székhelyű szervezet vasárnap közzétett helyzetértékelésében. A helyzet javulása a szakemberek szerint a fejlődő országok gyors gazdasági növekedésének, valamint az oktatási, egészségügyi és társadalombiztosítási beruházásoknak köszönhető elsősorban.

„Mi vagyunk az első generáció a történelemben, amely felszámolhatja a mélyszegénységet” – emelte ki közleményében Jim Yong Kim, a Világbank elnöke, aki egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy a világgazdaság lassuló növekedési üteme, a pénzpiacok ingadozásai, a fegyveres konfliktusok, a fiatalkori munkanélküliség és a klímaváltozás hatásai is akadályozhatják az ENSZ szeptemberi fenntartható fejlődési csúcstalálkozóján elfogadott fejlesztési tervet, amely a szegénység felszámolását tűzte ki célul 2030-ig. A világ szegényeinek fele Afrikában él, ahol a lakosság 35,2 százaléka mélyszegény, és ahol továbbra is rendkívül aggasztó a helyzet a Világbank jelentése szerint. A dokumentumban hangsúlyozták, hogy 1990 óta kevesebb mint felére csökkent a mélyszegénységben élők száma a világon, akkor 1,9 milliárd ember élt kevesebből napi 1,25 dollárnál, ma viszont 836 millió.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.