Kriptovalutát bányászik a legtöbb kiberbűnöző

Magyar Nemzet
2019. 03. 18. 18:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tavalyi kibertámadások többsége a pénzszerzésre irányult, és továbbra is ez a támadók elsődleges motivációja – állapította meg a Cisco legfrissebb globális kiberbiztonsági kutatása. A távirati iroda által ismertetett jelentés szerint a zsarolóvírusos támadásokat a rosszindulatú kriptovaluta-bányászat (cryptomining) váltotta fel. Bár a zsarolóvírusok az elmúlt években nagy ismertségre tettek szert, anyagi szempontból nem voltak feltétlenül hatékonyak: csak az áldozatok kis százaléka fizette ki a váltságdíjat, és ezek csak egyszeri bevételt jelentettek a kiberbűnözőknek.

Ezzel szemben a kriptovaluta-bányászat gyakran a háttérben zajlik, a felhasználó tudta nélkül, így kevésbé valószínű, hogy felkelti a hatóságok figyelmét. A Cisco szakértői szerint még súlyosabb következményei lehetnek, ha a kriptovaluta-bányászók egy vállalat hálózatán keresztül tesznek szert bevételre. A legnagyobb probléma az, hogy a hálózat üzemeltetőinek észrevétlen cryptomining rávilágít a vállalati biztonságon tátongó résekre, amelyeket a támadók más célokra is felhasználhatnak.

A kutatás szerint 2018-ban az e-mail még mindig a kiberbűnözők legelterjedtebb támadási eszköze és felülete volt. A biztonsági vezetőknek ezért folyamatosan szemmel kell tartaniuk a vállalat postaládáit.

A támadások ellen többrétegű biztonság alkalmazása javasolt: fejlett kártevő-észlelési és védelmi technológiák, hálózatbiztonsági és e-mail-biztonsági megoldások.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.