Februárban 0,7 százalékkal mérséklődött a befektetési alapokban kezelt vagyon

Februárban 0,7 százalékkal, 49 milliárd forinttal csökkent a befektetési alapokban kezelt vagyon – közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) az MTI-vel hétfőn.

Forrás: MTI2020. 03. 16. 20:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elmúlt hónapban a tőkeáramlások eredője plusz 51 milliárd forint volt. A hónap végén a BAMOSZ-tagok együttesen 6480 milliárd forintot kezeltek. Elsősorban a vegyes alapok esetében volt jelentős tőkebeáramlás, melyekbe 24,7 milliárd forint érkezett: az óvatos vegyes alapokba 12,4 milliárd forint, a kiegyensúlyozott vegyes alapokba 7,5 milliárd forint, a dinamikus vegyes alapokba pedig 4,8 milliárd forint. Mindennek ellenére, a vegyes alapok vagyona a kedvezőtlenül alakuló hozamok miatt nem változott februárban.

A pénzpiaci alapok esetében ezúttal 800 millió forintos tőkekiáramlás volt tapasztalható, vagyonuk 0,8 százalékkal csökkent.

A kötvényalapoknál a tőkebeáramlások eredője megközelítette a 7 milliárd forintot. A rövid futamidejű kötvényalapokból 8 milliárd forintnyi tőkét vontak ki, a hosszú futamidejű kötvényalapokba több mint 12 milliárd forint tőke érkezett, míg a szabad futamidejű kötvényalapokba 2,2 milliárd forint tőke áramlott be. A hozamok és a tőkeáramlások eredőjeként a kötvényalapok vagyona 0,8 százalékkal emelkedett.

A részvényalapoknál minimális, 250 millió forintos tőkebeáramlás következett be, de az árfolyamok csökkenése miatt a hozamok kedvezőtlenül alakultak, így vagyonuk jelentősen, 8,1 százalékkal csökkent.

A tőkevédett alapok esetében 3,2 milliárd forint volt a tőkekivonás, ami két lejárt alap számlájára írható. A hozamok nem tudták mérsékelni a tőkekivonás mértékét, így a vagyon közel 4 százalékkal mérséklődött.

Az abszolút hozamú alapokba februárban 6,8 milliárdnyi friss tőke érkezett, a hozamok azonban ezúttal nem alakultak kedvezően, így vagyonuk 3,3 százalékkal csökkent.

A származtatott alapok esetében 2,6 milliárd forintnyi tőkebeáramlás volt tapasztalható, aminek köszönhetően vagyonuk 1,7 százalékkal gyarapodott.

Az ingatlanalapokba februárban 5,6 milliárd forint tőke áramlott be. A hozamok és a tőkeáramlások eredőjeként 0,8 százalékos volt a havi vagyongyarapodás.

Az árupiaci alapok vagyona a 400 millió forintos tőkebeáramlásnak köszönhetően 0,7 százalékkal emelkedett februárban.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapok esetében az elmúlt hónapban szintén tőkebeáramlás volt tapasztalható. A hozamok azonban elsősorban a részvény és vegyes alapoknál is kedvezőtlenül alakultak, így a vagyon 0,5 százalékkal mérséklődött.

A BAMOSZ 25 tagja közel 9700 milliárd forint vagyont kezel, ebből közel 6500 milliárd forintot befektetési alapokban.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.