Kisebb utasforgalomra számít idén a Budapest Airport

A repülőtér szerint először az európai járatok indulhatnak el, a hosszabb távúak csak ez után.

Forrás: MTI2020. 05. 01. 6:45
null
Budapest, 2020. március 22. Az ORFK Kommunikációs Szolgálata által közzétett képen a Liszt Ferenc-repülõtér tranzitvárója 2020. március 21-én. A határzár március 17-i bevezetése óta a Budapestre érkezõ nem magyar állampolgároknak itt kell várakozniuk, amíg el tudják hagyni az országot. MTI/Budapest Airport/Baranyi Róbert Fotó: Budapest Airport/Baranyi Róbert
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapest Airport az idei évre tervezett 17 millió helyett mintegy 10 millió utasra számít a koronavírus-járvány miatti lezárások és a kereslet csökkenése okán.

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetője az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta, az idén 9 és 11 millió között várják az utasforgalmat, amely várakozásaik szerint 2022-ben sem éri el a járvány előtti szintet.

A repülőtér szerint először az európai járatok indulhatnak el, a hosszabb távúak csak ez után, de egyes járatokról már most tudni, hogy az idén nem indulnak el Budapestről. A bejelentett, de egyelőre el nem induló járatok között van az American Airlines chicagói és philadelphiai, illetve az Air Canada Rouge torontói összeköttetése is.

A Wizz Air és a KLM viszont már májusban újranyit pár járatot, és a repülőtér felé már több társaság jelezte, hogy június 17-től ismét közlekedne a ferihegyi repülőtérre.

Az alacsony forgalmú időszakban a Budapest Airport több változtatást is végrehajtott a terminálon, legutóbb a beszállítókapuk számozása változott meg, a C és D jelű kapuk megszűntek, az A terminálról A jelű, a B terminálról B jelű kapukon keresztül lehet a gépekbe beszállni.

A Budapest Airport jelezte: veszteségei mértéke nagyban függ attól, hogy a járatok mikor és milyen ütemben indulnak újra, és az utasforgalom milyen gyorsan tér vissza a korábbi szint környékére. A jelenlegi előrejelzések szerint az általános pénzügyi helyzet miatt osztalékfizetésre sem ebben az évben, sem pedig 2021-ben nem lesz mód.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.