A magyar lakosság 130 ezer forinttal többet szán idén nyaralásra a Covid-járvány előtti időszakhoz képest – derül ki az MKB Bank legfrissebb felméréséből, amely rámutat, hogy a 2019-es, hasonló kutatás eredményeivel 2022-ben összevetve
jelentősen nőtt azok aránya, akik mennek vakációzni – közülük pedig egyre többen költenek majd 200 ezer forint feletti összeget az üdülés során.
A válaszadók legnagyobb része a félretett jövedelméből fedezi a nyaralása költségeit, bár akadnak olyanok is, akik hitelt igényelnek a külföldre tervezett utazáshoz, ahol elsősorban bankkártyával és nem készpénzzel terveznek fizetni. E körben a hitelkártya a legnépszerűbb fizetési megoldás – mutat rá az MKB Bank.
A trendkutatás szerint
idén a megkérdezettek 78 százaléka megy nyaralásra, míg ez az arány a pandémia előtt 64 százalékos volt.
A jelentősen megnövekedett utazási kedv mellett az elkölteni tervezett összegek is kiugró emelkedést mutatnak: 2019-ben átlagosan 169 ezer forintot fordítottak a magyarok a nyaralás alatti kiadásokra, míg az idén 301 ezer forint lehet az átlagos kiadás. Ezzel együtt csökkent a viszonylag alacsonyabb – 50 és 100 ezer forint közötti – kiadással számolók aránya.
A legnépszerűbb hónap a nyaralásra továbbra is az augusztus, és a kutatásban résztvevők fele kizárólag belföldön keresi a kikapcsolódást,
míg 15 százalékuk csak külföldi opciókat vesz figyelembe – a tengerpartokra némiképp többen terveznek elutazni az idén a járvány előtti évhez képest.