Minden eddiginél szorosabb együttműködésre biztosít lehetőséget az Állami Beruházási Érdekegyeztető Tanács megalakulása a szakmai érdekképviseleti szervezetek és a kormány között. A testület hétfőn tartotta alakuló ülését az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) épületében – jelentette be keddi közleményében a minisztérium.
Emlékeztettek, a magyar országgyűlés idén októberben elfogadta az állami építési beruházások rendjéről szóló törvényt, amely november 8. napján hatályba is lépett.
Ezzel a magyar építési beruházások terén új fejezet kezdődött, amely nemcsak a magyar építőipar aktív szereplőit, de a gazdaság szereplőit is közvetlenül érinti, rájuk számottevő hatást gyakorol. A tanács az állami beruházások javaslattevő, véleményező, szakmai érdekegyeztető fóruma, melyet húsz szakmai szervezet képviselője alkot.
A tanács tagjai között szerepel az építési és közlekedési miniszter, a Magyar Államkincstár, a Magyar Mérnöki Kamara, a Magyar Építész Kamara, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a MÁV Magyar Államvasutak, a Magyar Közút Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság, a Magyar Út- és Vasútügyi Társaság, a Nemzeti Kulturális Tanács, a Nemzeti Vízművek Zrt., az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft., a Gazdasági Versenyhivatal, a Közbeszerzési Hatóság, az országos főépítész, a vallási közösségek jogállásáról szóló törvény szerinti bevett egyház, a Megyei Jogú Városok Szövetsége, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, valamint Budapest Főváros Önkormányzata.