A legfrissebb adatok szerint már több mint háromezer lakossági fejlesztésre fizetett ki a támogató összesen 7,85 milliárd forintot. A Napenergia plusz program a zöldenergia termelésében és tárolásában segíti a családokat. Az állam a napelemet és energiatárolót tartalmazó rendszereik beszerzési és telepítési költségeinek kétharmadát, ingatlanonként legfeljebb ötmillió forintot vállalhat át a háztartásoktól – derül ki az Energiaügyi Minisztérium csütörtöki Facebook-bejegyzéséből.
A népszerű program fontos sikermutatója, hogy a kormány a nagy érdeklődésre tekintettel a nyáron harmincmilliárd forinttal emelte meg annak keretösszegét.
Az induláskor becsült mintegy 15-16 ezerhez képest így már most több mint húszezer támogatási kérelmet bíráltak el kedvezően összesen 83 milliárd forint értékben. A tartósan 4,1 millió forint körül alakuló átlagos támogatási igénnyel kalkulálva a megemelt keretből akár több mint 25 ezer család részesülhet majd.
A jövő a zöldenergiáé – emlékeztet a poszt. Magyarország élenjáró szerepre törekszik a termelésében és tárolásában az otthonokban, az ipartelepeken és a gépkocsikban is. A ma már hétezer megawatt feletti beépített összteljesítményű hazai naperőműpark szinte teljes egészében 2010 óta épült ki. A meglévő napenergia kapacitások több mint háromnegyedét ebben az évtizedben állították üzembe.
Háztartási méretű naperőművekből a korábbi várakozások szerint 2030-ra működhetett volna 200 ezer darab Magyarországon. Ehhez képest jelenleg több mint 285 ezer található meg belőlük hazánkban, többnyire családi lakóingatlanok tetején. A Napenergia plusz program jóvoltából számuk belátható időn belül eléri a háromszázezret – írja a tárca.