Enyhülést érzékel az amerikai álláspontban a Huawei elnöke

A Huawei Technologies Co. kínai mobiltávközlési berendezésgyártó vállalat elnöke üdvözölte Donald Trump amerikai elnök Twitter üzenetben megfogalmazott jelzését, miszerint az Egyesült Államoknak versenyben és nem tilalmakkal kell a mobil távközlési technológiában előre lépnie.

Forrás: MTI2019. 02. 24. 19:03
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az amerikai elnök a héten kedden kiadott Twitter üzenetében nem nevezte nevén ugyan a Huaweit, a megfogalmazást azonban az amerikai kormányzatnak a kínai céggel szemben felvett álláspontja enyhülésének lehetett értelmezni.

„Felfigyeltem az elnök Twitter üzenetére. Arról szólt, hogy az Egyesült Államoknak gyorsabb és okosabb 5G, sőt 6G technológiára lesz szüksége a jövőben.

Elismeri, hogy lemaradásban vannak ebben a tekintetben. Világos és korrekt üzenet volt” – mondta Guo Ping, a Huawei elnöki posztját rotációs alapon betöltő alelnöke a távközlési szakma legrangosabb nemzetközi seregszemléje, a barcelonai Mobil világkongresszus, a Mobile World Congress (MWC) előestéjén.

Az Egyesült Államok biztonsági kockázatokra hivatkozva zárta ki a Huaweit az 5G mobil hálózati fejlesztési tenderekből, és hasonló lépésre ösztönzi szövetségeseit is. A Huawei ellen megfogalmazott vád értelmében az érvényes törvények a hatóságokkal való együttműködésre kötelezik a kínai vállalatokat, tehát fennáll annak a lehetősége, hogy távközlésiberendezés-gyártó cégek kémkedésre lehetőséget nyújtó „hátsó bejáratokkal” (backdoor) látják el készülékeiket. Az Egyesült Államok konkrét bizonyítékokkal nem szolgált a vádak alátámasztására.

A Huawei alelnöke barcelonai nyilatkozatában is megerősítette a kínai vállalat által már számos alkalommal kiadott cáfolatot: cége soha nem épített be és soha senkinek a kérésére nem is fog beépíteni a forgalmazott adatokhoz való illetéktelen hozzáférésre lehetőséget adó funkciót készülékeibe.

Kijelentette: a távközlési technológiában érintett minden félnek – a berendezésgyártóknak, a hálózatüzemeltetőknek és a kormányoknak – együttesen kell kidolgozniuk egy megbízható technológiai szabványrendszert a kiberfenyegetések kezelésére. A kérdést nem szabad politikai szempontoknak alárendelni.

„Egységes és ellenőrizhető szabványokra van szükség” – szögezte le.

Arra az újságíró kérdésre, hogy a Huaweiben van-e a kínai államnak érdekeltsége, Guo Ping közölte: a vállalat részvényei száz százalékban a korábbi és a jelenlegi alkalmazottak a birtokában vannak.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.