Régen kihalt oroszlánfóka nyomaira bukkantak Dél-Koreában

Az évtizedekkel ezelőtt kihalt japán oroszlánfóka nyomaira bukkantak a kutatók a dél-koreai Liancourt-szirteknél.

Forrás: MTI2019. 02. 27. 20:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Koreai Óceántudományi és Technológiai Intézet, valamint a Puszani Nemzeti Egyetem szakemberei a Liancourt-szirteknél 2014-ben talált csontmaradványokból mutatták ki egy oroszlánfóka DNS-ét.

Évtizedek óta ez az első alkalom, hogy a kutatók a tengeri emlőstől származó genetikai információra bukkantak. A faj kihalását 1996-ban erősítette meg a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN).

Az oroszlánfókák egykor nagy számban éltek a Liancourt-szirteken és a szomszédos Ullung-szigeten, ám egyedszámuk drasztikusan csökkent a japán megszállás idején 1910 és 1945 között.

A japánok 1903-tól egészen 1941-ig vadászták a Liancourt-szirteken élő oroszlánfókákat. Csak 1904-ben nagyjából 3200 oroszlánfókát öltek le a térségben.

Az utolsó élő példányokat 1976-ban látták, és a történelmi adatok szerint azóta nem jelentették a faj észlelését.

Dél-Korea régóta igyekszik genetikai információt begyűjteni az oroszlánfókáktól, amelyekről eddig csupán fényképek és beszámolók álltak a rendelkezésére.

A japán óceánügyi és halászati minisztérium szerint a jövőben kiterjesztik az oroszlánfókákra irányuló kutatásokat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.