A BBC-nél elmentek otthonról

Ha nem mondják ki, nem írják le, hogy terror, akkor nincs is.

Nagy Árpád
Forrás: Dailymail2019. 06. 14. 7:48
Manchester, 2017. május 23. Rendõrautók a Manchester Arena elõtt 2017. május 23-án hajnalban, miután az este, Ariana Grande amerikai énekesnõ koncertjének végén pokolgép robbant a manchesteri rendezvényközpont bejárati csarnokában. Tizenkilenc ember életét vesztette, mintegy ötven megsebesült. (MTI/EPA/Nigel Roddis) Fotó: NIGEL RODDIS
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Asztalon a javaslat, hogy a BBC újságírói ezután ne használják a terror szót, kivéve, ha valahonnan átvett szövegről, idézetről van szó – írja a Dailymail.co.uk. A terrorista eseményekről ezután csak úgy írhatnának, ha azok pontos cselekményeit írják le, magát a szót nem. Tehát nincs terror, tartózkodni kell a terrorista és a terrorizmus kifejezésektől is!

A tiltást ellenzők érvelése egyértelmű. A politikai céllal elkövetett erőszak, megfélemlítés az terror. Elkövetője pedig még az oxfordi angol értelmező szótár szerint is terrorista. Emiatt máris hamisítással vádolják a BBC-t, ha ilyen esetekben ezentúl nem használják majd a megfelelő kifejezést.

Megéljük még, hogy egy, a manchesterihez, vagy londonihoz hasonló terrortámadást a rokon értelmű „kedves emberek barátságos közeledése” kifejezéssel engedik leírni a szólás- és véleményszabadság egyik mintaországában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.