A napok óta tartó heves esők eloltották a bolíviai esőerdőket két hónapja pusztító tüzeket.

Irán bejelentette, ekkor tárgyal az Egyesült Államokkal
Ezek a feltételek!
A napok óta tartó heves esők eloltották a bolíviai esőerdőket két hónapja pusztító tüzeket.
„A műholdas feltételeken nem látható több égő vagy újra aktiválódott tűz” – mondta Cinthia Asin, a Santa Cruz-i kormány környezetvédelmi ügyekért felelős munkatársa. A kelet-bolíviai régiót erőteljesen sújtották a tüzek.
A lángok több mint négymillió hektárnyi területet perzseltek fel a helyi hatóságok szerint.
Az esőzések segítettek a bolíviai katonaságnak abban, hogy megfékezzék a Chiquitania régióban tomboló lángokat. A száraz erdőségeket magába foglaló terület évszázadok óta az itt élő őslakos közösségek otthona.
Az országos meteorológiai szolgálat közlése szerint jelenleg nincsenek már tüzek Chiquitaniában. Ugyanakkor figyelmeztettek arra, hogy várhatóan visszatér az erős napsütés és a magas hőmérséklet a terület fölé, ami ismét megnöveli a tüzek kialakulásának lehetőségét.
Williams Kaliman, a fegyveres erők parancsnoka közölte, egyelőre nincsenek arra irányuló tervek, hogy visszahívják azt az ötezer katonát, akik az elmúlt húsz év legpusztítóbb bolíviai tüzeinek megfékezésére küldtek ki.
Pénteken a fővárosban százezrek tüntettek, mivel véleményük szerint a kormány túl lassan reagált a tüzekre. A bírálók szerint a fakitermelés mértékének kormány által engedélyezett növekedése okolható a katasztrófáért.
A kormány szerint több mint 20 millió dollárt költöttek a lángok megfékezésére. A válság kezelését illető kritikák jelentősen csorbították a bolíviai elnök, Evo Morales népszerűségét.
A szomszédos Brazíliában szintén jelentősen csökkent az amazóniai erdőtüzek száma szeptemberben az időjárási tényezők változásának és az ország katonaságának köszönhetően.
Ezek a feltételek!
A bizottsági elnök pozíciója megingott.
Az elnök szerint a külföld áll a demonstrációk mögött.
A tragédia akkor történt, amikor a tűzoltók egy erdőtűzhöz érkeztek.
Rémségek háza – ebben a balatoni kastélyban több gyilkosság is történt
Az ország egyik legismertebb riportere is csatlakozott Szentkirályi Alexandra felhívásához
Szeretsz bütykölni? Ez a kompakt Lidl szerszám lesz a legjobb barátod!
Döbbenetes módon szedték szét a liberálisok Orbán Viktort korszakalkotó lépései miatt
Most érkezett: lezuhant egy repülő, senki sem élte túl a becsapódást
Saját követői szedték szét Magyar Pétert a pride-os bejegyzése miatt
Zalatnay Sarolta könyörtelenül leleplezte Koncz Zsuzsa féltve őrzött titkát
Hétfői sportműsor: rajtol a wimbledoni teniszbajnokság
Pottyondy Edina hatalmas bakot lőtt, a pride méretes öngól volt az ellenzéknek
Marco Rossi korábbi alapembere esélyt kap, újraindíthatja a karrierjét
Két méter magas, mégis úgy cselez mint Messi – új világsztár a láthatáron
Mindig az a drog veszélyes, amelyikhez könnyű hozzájutni
Ezek a feltételek!
A bizottsági elnök pozíciója megingott.
Az elnök szerint a külföld áll a demonstrációk mögött.
A tragédia akkor történt, amikor a tűzoltók egy erdőtűzhöz érkeztek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.