A kabinetfőnök szerint politikai nyilatkozat a szavazás a postáról

Politikai nyilatkozatnak minősítette a képviselőházi szavazást a postáról Mark Meadows, a Fehér Ház kabinetfőnöke egy vasárnapi televíziós interjúban.

Forrás: MTI2020. 08. 23. 22:32
MEADOWS, Mark
Washington, 2020. július 31. Mark Meadows, a Fehér Ház kabinetfõnöke egy sajtóértekezleten a washingtoni Fehér Ház James Brady sajtószobájában 2020. július 31-én. MTI/EPA/Abaca pool/Yuri Gripas Fotó: Yuri Gripas
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A demokrata többségű képviselőház szombaton 257:150 arányban 25 milliárd dolláros azonnali támogatást szavazott meg a postának a levélszavazás körülményeinek javítására. A demokratákkal együtt voksolt 26 republikánus törvényhozó is. Mitch McConnell, a republikánus többségű szenátus vezetője közleményben tudatta, hogy a törvénytervezet a szenátusban „abszolút nem fog átmenni”. Donald Trump amerikai elnök vétót ígért.

Mark Meadows kabinetfőnök a Fox televíziónak nyilatkozva úgy vélekedett, hogy a szombati voksolás csak üzenetértékű és nincs semmi köze a november 3-án tartandó választáshoz. Elmondta: a Nancy Pelosi házelnökkel és Chucks Schumer demokrata párti szenátusi frakcióvezetővel folytatott korábbi egyeztetéseiken a Fehér Ház és a republikánusok további 10 milliárd dolláros támogatást ígért a postai reformokra, de ekkor felmerült az is, hogy a posta vezetője további összegeket kért a dolgozók túlórájának finanszírozására. A republikánusok azt javasolták, hogy a törvényjavaslatot egészítsék ki egy másik, a túlórára vonatkozó kifizetés javaslatával is, de – Meadows szerint – Pelosi házelnök ezt elutasította.

A demokraták, akik a koronavírus-járványra hivatkozva a levélszavazást szorgalmazzák, azzal vádolják Donald Trumpot és a republikánusokat, hogy szeretnék elbátortalanítani az amerikaiakat a levélszavazástól arra hivatkozva, hogy a levélszavazás csalásra ad alkalmat.

Louis DeJoy, az állami posta (USPS) vezetője a napokban bejelentette, hogy felfüggeszt minden olyan, még az az elődje által megkezdett reformot, amely esetleg lassíthatná a voksok begyűjtését, szállítását és szortírozását. DeJoy biztosított mindenkit a levélszavazás zavartalan lebonyolításáról, és ezt az álláspontját egy pénteki, képviselőházi meghallgatáson is megerősítette.

„Az amerikaiak nem akarják a posta belekeverését a választási folyamatba. És nyilvánvalóan nem akarják, hogy átpolitizálódjék. Csak annyit akarnak, hogy a levelüket, a voksukat, a gyógyszerüket a posta időben szállítsa ki. És ez a törvény pontosan ezt szolgálja” – fogalmazott a törvényjavaslat szavazásakor szombaton Carolyn Maloney, demokrata párti képviselő, a javaslat egyik előterjesztője. A politikus bemutatta a postaszolgálat egyik dokumentumát is, amely szerint júliusban – már DeJoy kinevezése után – az ajánlott leveleket 8 százalékkal lassabban szállították ki, mint korábban.

James Comer republikánus képviselő szerint a demokraták törvényhozási folyamata ez ügyben „csak hajszálnyival kevésbé abszurd, mint azok az összeesküvés-elméletek és inszinuációk, amelyek szándékoltan szükségessé tették ezt”.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.