Elfogadta a londoni parlament brit EU-tagság megszűnésének (brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás egyes sarkalatos pontjainak felülírására is alkalmas törvénytervezetet. A törvényjavaslat első olvasatát hétfő késő este, ötórányi vita után fogadta el a parlament alsóháza 340 támogató és 263 ellenző szavazattal; a kormánypárti konzervatívok közül 30 képviselő nem szavazott, míg ketten a javaslat ellen szavaztak. A BBC brit közszolgálati csatorna portálja megjegyzi: noha a törvényjavaslat felhatalmazást adna Boris Johnson kormányának, hogy egyoldalúan felülírja az Európai Unióval nagy nehezen kialkudott megállapodást, ez egyelőre nem meglepő, hiszen Johnsonnak kényelmes többsége van az alsóházban, a következő hetekben azonban további lázadásokra, illetve belső ellenállásra lehet számítani a konzervatívok körében.
A toryk egyik képviselője, Sir Roger Gale a BBC Newsnight című műsorában elmondta:
a kormány lépése már csak azért is kontraproduktív, mert az alsóházon átment javaslat nyíltan nemzetközi egyezményeket sért, ez pedig nem igazán segíti Londont abban, hogy megbízható és őszinte nemzetközi partnernek tűnjön egy olyan időszakban, amikor tulajdonképpen a brexit miatt tucatszámra kell kereskedelmi megállapodásokat kötnie más államokkal, valamint nemzetközi szervezetekkel.
Mint arról a Magyar Nemzet korábban beszámolt, az alsóház elé terjesztett tervezet célja a hivatalos meghatározás szerint az, hogy az Egyesült Királyság belső piacának szabályozási jogköreit az Európai Uniótól teljes mértékben az Egyesült Királyság nemzeteinek kormányaihoz helyezze át. A javaslat azonban több pontban ellentmond a brexitmegállapodás azon fejezeteinek, amelyek célja az Ír Köztársaság és Észak-Írország közötti határellenőrzés újbóli bevezetésének megakadályozása. Ennek akkor lenne komoly jelentősége, ha az év végéig London és az EU nem jut megállapodásra egy kétoldalú szabadkereskedelmi megállapodásról. Az erről folyó tárgyalásokon eddig nem sikerült érdemi előrelépést elérni.