– A halálos erőszakhullám nem más, mint Svédország második pandémiája
Huszonnyolc nagykövet megbízólevelét vette át Vlagyimir Putyin
Oroszország aktívan részt vesz a nemzetközi életben.
– A halálos erőszakhullám nem más, mint Svédország második pandémiája
– jelentette ki nemrég Ulf Kristersson, a legnagyobb svéd ellenzéki párt, a jobbközép Mérsékelt Párt vezetője. – Nem igazán a gazdaság vagy az adózás jelentik most a svéd politika fő konfliktusforrásait. Az értékek, az önazonosság, a bűnözés az, amiről vita zajlik – ezt Mattias Karlsson, a második legnagyobb ellenzéki alakulat, a bevándorlásellenes Svéd Demokraták korábbi frakcióvezetője mondta a Financial Times napilapnak. A nyilatkozatok alapján úgy tűnik, hogy az utóbbi hónapokban lekerült a napirendről a koronavírus és a járványkezelés, helyét a bevándorlónegyedekben tomboló bűnözés vette át.
A baloldali kormányt tétlenséggel vádoló ellenzéki pártok aggodalma nem alaptalan. Bár a svéd nagyvárosok bevándorlók lakta negyedeiben gyakori probléma a bűnözés, az erőszakot úgy tűnik, nem képes kezelni a helyi rendőrség. A Neue Zürcher Zeitung és a Stuttgarter Nachrichten című lapok is beszámoltak a napokban arról, hogy
Göteborg, Svédország második legnagyobb városának bizonyos negyedeit önhatalmúlag lezárták a helyi, egymással háborúban álló bandák – a bejáratok elé barikádokat emeltek, a belépést golyóálló mellényt viselő, fegyveres őrök ellenőrzik. A környező utcák kihaltak, az emberek félnek elhagyni lakásukat, az orvosok és mentőalakulatok nem merik betenni a lábukat.
Az egyik ilyen negyednek, Angerednek az önkormányzata őrző-védő vállalatot bízott meg azzal, hogy kísérjék el munkahelyükre az iskolák, az idősotthonok és más állami intézmények alkalmazottait.
A fokozott készültséget a rivális klánok között eldurvult harc váltotta ki, az elmúlt hetekben többször került sor lövöldözésre és tömegverekedésre.
– Párhuzamos társadalmak léteznek Göteborgban, saját törvényeik vannak
– reflektál a történtekre a Stuttgarter Nachrichten. A lap által megszólaltatott Johanna Bäckström Lerneby maffiakutató libanoni klánokról beszél, akik fiatalkorú tagjaikkal végeztetik el a legsúlyosabb bűncselekményeket, például a gyilkosságokat, mert kiskorúként kisebb büntetéssel néznek szembe. E szóban forgó családoknak Berlinben és Észak-Rajna–Vesztfáliában is van leágazásuk. Lapunk éppen augusztus elején írt arról, hogy a német rendőrség a szervezett bűnözéssel összefüggésbe hozott szervezetek által működtetett kávézókban és vízipipabárokban tartott razziát Észak-Rajna–Vesztfália tartomány különböző településein.
Svédországot nemrég egy 12 éves kislány halála sokkolta, aki a bandaháború egyik ártatlan áldozata volt, amikor egy stockholmi benzinkúton történt lövöldözés során golyó találta el. A hivatalos statisztikák szerint tavaly 42-en vesztették életüket és 120-an sebesültek meg összesen 334 lövöldözésben. A svédek felháborodását tovább fokozta az a múlt hétvégi eset, amit a német Bild bulvárlap horrorfilmbe illő jelenetként írt le. A svéd hatóságok által eltitkolt nemzetiségű, ám az osztrák Kronen Zeitung által arabként és irániként beazonosított két fiatalember – egyikük 21, a másik 18 éves – valósággal megkínzott két másik, 15 évnél fiatalabb fiút Stockholmban. Tették ezt, mert áldozataik nem kívántak tőlük kábítószert vásárolni. A fiúkat egy közeli temetőbe vitték, ahol órákon keresztül zaklatták és bántalmazták, késsel szurkálták meg, majd élve eltemették őket. Egy járókelő mentette meg az életüket.
– Az erőszak annyira groteszkké vált, hogy minden másnál hangsúlyosabb lett a téma
– mondta a Financial Timesnak Nicholas Aylott svéd politikai elemző. Nem véletlen talán, hogy a tavalyi európai parlamenti választásokon a szavazatok 15,3 százalékát megszerző Svéd Demokraták a legfrissebb felmérések szerint 21 százalékos támogatottsággal a második legnépszerűbb párttá váltak a szociáldemokraták mögött.
Oroszország aktívan részt vesz a nemzetközi életben.
Jörgensen elmondta, hogy a befektetők túl gyakran rövid távú nyereségre törekednek, nem pedig a társadalom hosszú távú jólétére.
Megosztja az olasz társadalmat az amerikai elnökválasztás.
Magyar Péter távollétére is kitért az EP-politikus a biztosjelöltek meghallgatásának hetén.
Menczer Tamás: Magyar Péterék nem akarják, hogy mi döntsünk a jövőnkről! - videó
Döbbenetes részletek derültek ki Révész Zsuzsa meggyilkolásáról + videó
Dancing with the Stars: nyilvános helyen látták csókolózni a műsor két sztárját
Ezúttal Katalóniára csapott le a természet
Szegedi Erika: Ez a három csillagjegy lesz a betegségek céltáblája a következő hónapokban
Európai politikai közösség találkozója és informális uniós csúcs a fővárosban + videó
Nagyon csúnyán lebukott Orbán egyik véresszájú ellenfele
Gruber Zsombort és Szabó Leventét is meghívta Marco Rossi a magyar válogatottba
Mutatjuk, ki lesz az amerikai elnök a bukmékerek szerint
Fizetési felszólítás
Köszi, Jeszi!
A Liverpool lecsúszott rekordere 28 évesen csirkét árul futballozás helyett
Oroszország aktívan részt vesz a nemzetközi életben.
Jörgensen elmondta, hogy a befektetők túl gyakran rövid távú nyereségre törekednek, nem pedig a társadalom hosszú távú jólétére.
Megosztja az olasz társadalmat az amerikai elnökválasztás.
Magyar Péter távollétére is kitért az EP-politikus a biztosjelöltek meghallgatásának hetén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.