– Elengedhetetlen a kötelező szétosztásra épített európai migrációs politika reformjának elfogadása
Dömötör Csaba: Nagyüzem lesz az EP-ben!
Az EP-képviselő ismertette a biztosjelöltek meghallgatásának folyamatát.
– Elengedhetetlen a kötelező szétosztásra épített európai migrációs politika reformjának elfogadása
– jelentette ki csütörtökön Rómában Ylva Johansson belügyekért felelős uniós biztos, miután az olasz kormány bevándorláspárti belügyminiszterével, Luciana Lamorgesével tárgyalt az Európai Unióra nehezedő migrációs nyomásról. A svéd származású biztos arról is beszélt, hogy Európának azonnali segítséget kell nyújtania Olaszországnak a nyári hónapokban érkező bevándorlók tagállamok közötti szétosztásában.
A hét elején az unió határ- és partvédelmi ügynöksége, a Frontex azt közölte, hogy az Olaszországot érintő útvonalon az első négy hónap migrációs adata közel kétszerese a tavalyinak, januártól április végéig ugyanis több mint 11 600-an próbáltak meg itt Európába jutni. A bevándorlók között főként tunéziaiak és elefántcsontpartiak voltak. A rövid időn belül érkezett tömegek elhelyezése komoly fejtörést okoz az olasz kormánynak, többek között ennek apropóján látogatott Johansson a dél-európai államba. Elmondása szerint a migránsok önkéntes alapon történő szétosztása a következő hónapokban ideiglenes megoldást adhat, hosszú távon azonban ez nem elegendő. A biztos asszony az Európai Bizottság tavaly szeptemberben ismertetett migrációs stratégiájának bemutatásakor még azt hangsúlyozta:
Brüsszel állandó szolidaritást vár a tagállamoktól, az Európába érkezők átvételét ugyanakkor nem teszik kötelezővé.
A Luciana Lamorgesével közösen pénteken Tunéziába utazó Ylva Johansson arról is beszélt a La Repubblica című olasz lapnak, hogy a tunéziai hatóságokkal a határellenőrzés erősítéséről, a migránsokkal teli hajók és csónakok megállításáról egyeztetnek, valamint a már Európába átjutott és gazdasági bevándorlónak számító tunéziai állampolgárok visszavételéről. Ezért cserébe Tunézia európai gazdasági támogatást, beruházásokat, munkahelyteremtési programok finanszírozását kapja. Tudatta továbbá, hogy az Európai Unió egy átfogó migrációs megállapodás aláírására készül Tunéziával, ennek dátumát azonban az év második felére tette. A Tunéziából nyáron induló migránscsoportokkal kapcsolatban kijelentette:
„A bevándorlóknak az EU-tagállamok közötti önkéntes alapon történő szétosztásával lehet segíteni Olaszországot az európai migrációs reform elfogadásáig.”
Úgy vélte, a szétosztási rendszer mechanizmusa a 2019-es máltai megállapodást követheti, mely éppen az olaszországi partokra érkezők egy részének átvételére épült az arra önként jelentkező tagállamok között.
Elmondta azt is, hogy Tunézián kívül az EU Líbiával is megállapodást akar kötni, még az észak-afrikai országban december 24-re időzített parlamenti választások előtt az „ellenőrizetlen indulások megállítása érdekében”. A La Repubblica értesülése szerint egyébként az EU és Líbia közötti megállapodás vázlata elkészült. Pontjait az olasz miniszterelnök, Mario Draghi az Európai Tanács jövő heti ülésén mutatja be, a dokumentum pedig a Róma és Tripoli között 2008-ban kötött szerződést idézi, vagyis jelentős pénzügyi támogatást ad Líbiának a migráció leállításáért cserébe. A távirati iroda szerint ennek kapcsán hamarosan Líbiába látogat Luigi Di Maio olasz külügyminiszter és máltai kollégája, Carmelo Abela, akikhez csatlakozik majd Várhelyi Olivér szomszédságpolitikai és bővítési biztos is.
Az EP-képviselő ismertette a biztosjelöltek meghallgatásának folyamatát.
Nem kíméli a szélsőséges időjárás Spanyolországot.
Románia Donald Trump korábbi elnöksége alatt éppúgy eleget tett Washington – elsősorban biztonságpolitikai – elvárásainak, mint Joe Biden idején.
Pennsylvania nélkül Harris nem nyerhet, Trump viszont igen.
Szijjártó Péter az Országgyűlésben elárulta, miért bukott meg a háborúpárti stratégia
A lángoló levéltár elhamvasztotta a magyarok reményeit is
Dráma a Séfek Séfe műsorában: Krausz Gábort ágyékon rúgták
Rémisztő jóslat érkezett Moszkvából az amerikai elnökválasztás kapcsán
A 10 legfinomabb túrós pite recept, a pudingostól a hamis túrósig
A magyar határhoz telepítik a katonáikat a horvátok
A Mi Hazánk is megszólalt a Lakatos Márk-botrányban + videó
Ropogós bacon: a séf elárulta, hogyan lesz 4 perc alatt tökéletes az étel
Ákos zseniálisan tört borsot Magyar Péter orra alá
Arne Slot megsemmisítette az újságírót, aki Szalah Instagram-posztjáról kérdezte
Szalai Attila váratlan esélyt kaphat, Dárdai lehet előtte a példa
Brutális sorozatgyilkosság miatti ítélték el a bikoli rémet + fotók
Az EP-képviselő ismertette a biztosjelöltek meghallgatásának folyamatát.
Nem kíméli a szélsőséges időjárás Spanyolországot.
Románia Donald Trump korábbi elnöksége alatt éppúgy eleget tett Washington – elsősorban biztonságpolitikai – elvárásainak, mint Joe Biden idején.
Pennsylvania nélkül Harris nem nyerhet, Trump viszont igen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.