Börtönre ítéltek aktivistákat, mert tiltakoztak az iszlamizáció ellen

A belga Voorpost párt négy tagját hat hónap börtönbüntetésre ítélték, mert „Stop iszlamizáció” feliratú molinóval vonultak fel. A bíróság szerint a muszlim lakosság elleni felbujtás bűntettét követték el – írja a V4NA Hírügynökség.

Forrás: V4NA Hírügynökség2021. 06. 26. 13:20
Forrás: Képernyőkép/rumble.com
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Voorpost nevű jobboldali politikai párt négy tagját börtönbüntetésre ítélték, miután „Stop iszlamizáció” feliratú molinóval vonultak fel.

A belga ügyészség még korábban soha sem indított eljárást tiltakozók ellen, akik békés megmozdulást tartottak. A mecheleni büntetőbíróság szerint a transzparens túl messzire ment azzal, hogy azt állította, az iszlám uralkodik Flandriában. Az ítélet szerint „ilyen jelek és transzparensek birtokában a vádlottak célja csakis a félelem és gyűlölet keltése a társadalomban, meggyőzve a bámészkodókat arról az elképzelésről, hogy az iszlám a jövőben uralni fogja Flandriát.”

A Voorpost az ítéletet a szólásszabadság és a demonstrációs jogok elleni támadásnak nevezte. A vádlottak ügyvédei szerint nem az iszlám vallás, hanem a saría jogrend térnyerése, és az iszlám bíróságok felállítása ellen tiltakoztak.

Az ügyvéd kijelentette, „ha valaki azt mondja, hogy állítsuk meg az iszlamizációt, akkor nem azt mondja, hogy állítsuk meg az iszlámot. Csupán azt akarták kifejezni, hogy meg kellene állítani bizonyos muszlim szokások terjedését a társadalmunkban.”

A Voorpost párt azonban nem alaptalanul hívta fel a figyelmet az iszlamizáció veszélyére. Mechelen városában minden második gyermek bevándorló háttérrel rendelkezik, és a lakosság több mint húsz százaléka muszlim, a muszlim kisebbség pedig folyamatosan növekszik köszönhetően a magas születési rátának és a bevándorlásnak.

Belgium teljes lakosságának harmada bevándorló-hátterű, a legnagyobb kisebbséget a marokkóiak alkotják. Brüsszelben, az ország fővárosában pedig lakosság közel nyolcvan százaléka bevándorló-hátterű.

Az ország statisztikai hivatala szerint, 2020-ban Brüsszel több mint 12 önkormányzatában a legnépszerűbb fiúnév a Mohamed és az Ahmed volt.

„A négy aktivista büntetőjogi megítélése messze túlmutat az igazság keresésén. Ez a szólásszabadság, a demokrácia, és az ellenzéki álláspont elleni támadás. Az iszlamizáció ellenzése nem gyűlölet vagy erőszak felbujtása. Ez csak a véleménynyilvánítás szabadsága. Ez védi azt, ami kedves számunkra, identitásunkat”, jelentette ki a konzervatív Vlaams Belang párt elnöke az ítélet kapcsán. A párt több száz fős tiltakozást szervezett az ítélet ellen.

A tüntetésen a párt vezetőinek többsége részt vett, köztük volt Tom Van Grieken elnök, Barbara Pas a szövetségi képviselőcsoport vezetője, Gerolf Annemans európai parlamenti képviselő és mintegy 25 képviselő.

Silvia Sardone olasz európai parlamenti képviselő is megszólalt az esettel kapcsolatban, többek között azt mondta, „Brüsszel muszlim fővárossá válik, ilyen ütemben Brüsszel húsz év múlva muszlim főváros lesz.”

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.