Már az iskolásokat készítik fel az energiaválságra Németországban

Súlyos áramkimaradásokra és gázellátási problémákra kell számítaniuk a német lakosoknak.

Magyar Nemzet
2021. 11. 11. 16:01
Datteln, 2020. mjus 29. Gz szll fel a Datteln IV sznermbl a nmetorszgi Dattelnben 2020. mjus 29-n. Az Uniper nmet energiavllalat azt tervezi, hogy zembelltja az ermvet mjus 30-n. Az Uniper korbbi anyavllalata, az E.ON dsseldorfi szkhely ram- s gztrsasg fektette le az erm alapkvt 2007-ben. Krnyetvdk tbbszr tntettek az erm megptse ellen. MTI/EPA/Friedemann Vogel Fotó: Friedemann Vogel
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A német katasztrófavédelem (Bundesamt für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe, BBK) olyan kiadványokat juttatott el Németország általános iskoláiba, amelyek arra készítik fel a gyermekeket, mi a helyes magatartás vészhelyzetben – értesítették a Magyar Nemzetet németországi lakosok. 

A Katasztrófák címet viselő oktatófüzet arról tájékoztat, hogy mi a teendő áramkimaradás esetén, illetve milyen élelmiszerek legyenek otthon tartalékként – amelyek akár tíz napra is elegendők – ha valamilyen természeti csapás, például árvíz vagy vihar következtében nem lehet elmenni bevásárolni.

„Tudja, mennyire függünk az áramtól, a gáztól, a kőolajtól vagy a távfűtéstől? Mi történik akkor, ha ezek elérhetetlenné válnak? A fűtés nem kapcsolódik be, nincs meleg víz, nincs áram, vagyis a mobiltelefon lemerül, a számítógép, illetve a kávéfőző nem működik, és még sorolhatnánk tovább”

– írja a kiadvány. 

Ahogyan lapunk is beszámolt róla korábban, a BBK a múlt héten nyilvános oktatóvideót is megosztott a Twitteren arról, mit kell tenni akkor, ha egyáltalán nem lesz fűtés a lakásban. 

A katasztrófavédelem lépései egyértelműen arra utalnak, hogy Németország az Európát sújtó energiaválság során a legrosszabb forgatókönyvre, súlyos áramkimaradásokra és gázellátási problémákra készíti fel a lakosságot.

Az országban ráadásul az elmúlt évben drámai módon megnőttek a fűtési költségek, az atomerőművek és egyéb szennyező erőművek nagy részének bezárásával jelenleg az EU-ban itt a legmagasabbak az áramárak, egy kilowattóráért átlagban 32 eurócentet kell fizetni. Számos háztartásban az árváltozás 25 százalékos áremelkedést jelentett tizenkét hónap alatt. A fűtési szezon előtt egyre emelkedő energiaárak miatt a Német Városszövetség az alacsony jövedelműek fokozott támogatását, valamint az áram adó- és járulékrendszerének megreformálását követeli Berlintől – részletezte korábban lapunk.

A szomszédos Ausztria szintén több hete készül egy esetleges áramkimaradásra az energiaválság nyomán. A szövetségi hadsereg honlapján egy tájékoztatót is közzétett arra az esetre, ha a lakosságnak hosszabb ideig áramhiánnyal kellene megküzdenie.

Nemrég pedig egy videót is megosztottak, amelyben elővigyázatossági és védelmi intézkedéseket mutatnak be a magánszemélyeknek – közölte az Index

Lapunk is többször foglalkozott vele, hogy Európa igencsak szűkös földgázkészletekkel vág neki a télnek, ami akár újabb politikai és gazdasági válságba sodorhatja a kontinenst. Az uniós tagországok vezetői az energiaválság kapcsán zárónyilatkozatot fogadtak el a megemelkedett energiaárak kezelésére vonatkozóan a legutóbbi, október végén megrendezett csúcstalálkozón a tagállamok állam- és kormányfői azonban semmilyen megoldási javaslatban nem állapodtak meg, a tagállamoknak tehát egyelőre egyedül, nemzeti szinten kell megküzdeniük a problémával.

Borítókép: Gáz száll fel a Datteln IV szénerőműből a németországi Dattelnben 2020. május 29-én (Fotó: MTI/EPA/Friedemann Vogel)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.