A kriptovaluták mögött álló legtöbb kriptobefektető nem igazán akar adót fizetni, és a Business Insider írása szerint erre a Csatorna-szigetek brit koronafüggőségei jelenthetik a megoldást, elszipkázva a befektetéseket az olyan brit tengerentúli területektől, mint a Kajmán-szigetek vagy épp Bermuda. Mindez persze arra is rávilágít, hogy a londoni City és Anglia, valamint az offshore között milyen fontos kapcsolatok állnak fent.
A legtöbb nagy kriptotőzsde és kriptocég eddig is igyekezett offshore adóparadicsomokban működni, ahol a tőkenyereség-adó nem létezik vagy alacsony és a szabályozások is enyhék.
A digitális eszközök térnyerésének hajnalán Hongkong volt az egyik legnépszerűbb céges központ, de Máltán, a brit Virgin-szigeteken, a Bahamákon vagy épp Szingapúrban is gombamód szaporodtak a cégek. Azonban idővel ezek közül több is elvesztette kiemelt pozícióját, míg a Szingapúrban bejegyzett 3 Arrows Capital csődje a városállam hatóságait késztetheti arra, hogy elengedjék a szektort kesztyűs kézzel kezelő megközelítésüket – fogalmaz a Világgazdaság.