Exkluzív videón a Hunor mentőcsapat küzdelmei a törökországi földrengés után

Összesen 17 ember életét mentették meg, köztük három gyermekét, és volt, akiért 16 órán keresztül küzdöttek.

Magyar Nemzet
Forrás: MN2023. 03. 05. 17:40
null
Budapest, 2023. február 6. A törökországi földrengés áldozatainak segítséget nyújtó Országos Katasztrófavédelmi Fõigazgatóság kutató-mentõ csapata az útnak indításán Budapesten 2023. február 6-án. A Hunor mentõszervezet csapata 55 fõvel, a tûzoltókon kívül katonaorvosokkal és a mentõszolgálat munkatársaival indul Törökországba. Továbbá személykeresõ kutyákat is visznek magukkal. MTI/Kovács Tamás Fotó: Kovács Tamás
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csaknem egy hónapja, február 6-án indult el Törökországba a Hunor mentőszervezet csapata 55 emberrel. Az ő hősies helytállásukat mutatja be Magyarország kormánya a YouTube-csatornáján. A csapat elsőként indult a februári török földrengés helyszínére, és emberfeletti munkájuknak köszönhetően 

összesen 17 ember életét mentették meg, köztük három gyermekét; volt, akiért 16 órán keresztül küzdöttek. 

A mentésről, a megpróbáltatásokról és a Hunor csapatról exkluzív felvételeket láthatnak az érdeklődők. A Hunor mentőszervezet 2012-ben jött létre, jelenleg 157 fővel működik. Leczki Sarolta az FKI kutyás szolgálatvezetője a videóban úgy fogalmaz:

– Egy áltagember onnan fut el, ahova mi bemegyünk, vagy ahol mi megjelenünk segíteni.

– Láttunk már hasonló tragédiát, de ehhez mérhetőt még nem – fűzte hozzá Jackovics Péter, a Hunor parancsnoka, aki arról is beszélt, hogy a földrengés kiterjedése megközelítette Magyarország területének a felét. A fizikai fáradtság mellett a szélsőséges időjárás, az ott látottak, és a folyamatos utórengések is nehezítették a munkájukat.  

– Biztos vagyok benne, hogy minden kollégát, ahogy engem is, kísértenek azok az arcok, azok a történetek, amelyek egy ilyen szituációval járnak – részletezte Leczki Sarolta. 

A BM OKF vezető pszichológusa, Kovács Péter arról beszélt, hogy a stresszhelyzet elmúlását követően két nap, de akár egy hónap is lehet, amíg a trauma tünetei fennállnak. 

Borítókép: Indulás előtt, február 6-án (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.