Folynak a találgatások, hogy milyen okok kényszerítették a Bojko Boriszov korábbi bolgár kormányfő vezette jobboldali pártot arra, hogy rotációs koalíciós kormányzásra lépjen a második politikai erővel, az NGO-k támogatta Folytatjuk a változást (PP) párttal.
A két párt 18 hónapra szóló úgynevezett megosztott kormányzásban állapodott meg, amelyben az első kilenc hónapra Nikolaj Denkov, az április 2-i parlamenti választások második helyet elérő párt jelöltje kapja a kormányalakításai megbízást, majd kilenc hónap múlva Marija Gabriel, a lemondott néppárti uniós biztos (amennyiben fennmarad addig ez a kormány).
Ráadásul a közös kormányzásban egy jobboldali miniszter sem kap tárcát, egyedüliként Marija Gabriel mint miniszterelnök-helyettes és külügyminiszter szerepel majd benne. Állítólag Boriszov abba is beleegyezett, hogy a neoliberálisok visszahoznák kötelezően a 300 főt meghaladó választói körzetekben a gépi szavazást, amely számos visszaélésre ad lehetőséget, ezért Európában sehol sem alkalmazzák. Az sem kizárt, hogy a pénzügyminiszteri tárcát ismét az az Aszen Vaszilev – PP-elnökhelyettes – veszi át, akinek hét hónapos minisztersége alatt rekordméretűre nőtt az infláció és közel hétszázalékos költségvetési hiány halmozódott fel. További kérdés, hogy az őszi önkormányzati választásokig a külön-külön induló két rivális pártszövetség hogyan fog közösen kormányozni. Kiril Petkov, az előző kabinet miniszterelnöke kijelentette, hogy a rotációs kormányzás nem jelent koalíciót, és ő maga nem lesz tagja a Denkov-kormánynak.