Az Interpol 22 olyan nő azonosításában kér segítséget, akiknek holttestét több évtized alatt találták meg Németországban, Belgiumban és Hollandiában. A legrégebbi eset egy olyan nőé, akinek a testét 1976-ban találták meg egy hollandiai autópálya mellett, a legfrissebb kihűlt eset pedig egy 2019-ben egy belgiumi parkban talált nőé. Az Interpol rámutat, hogy tagállamainak rendőrségei a legtöbb esetben azért nem tudták azonosítani az áldozatokat, mert nem az adott országból származnak.
„Elképzelhető, hogy ezeket a testeket éppen a bűnügyi vizsgálat megnehezítése céljából helyezték el ott, ahol később megtalálták őket” – írja közleményében az Interpol.
A szervezet a honlapján és a közösségi médiában is közzéteszi az esetekkel kapcsolatos olyan adatokat, melyekhez eddig csak a saját munkatársai férhettek hozzá a halottak azonosítására szolgáló, úgynevezett „fekete jegyzékben”.
Az áldozatokról számítógépes rekonstrukcióval készített fantomképet tesznek közzé, nyilvánosságra hozzák a holttest megtalálásának helyszínét és időpontját, megmutatják, mit viselt és milyen személyes tárgyak voltak nála.
„Ezekben a kihűlt esetekben minden lehetséges nyomozati utat végigjártunk már. A vizsgálatok holtpontra jutottak, és abban bízunk, hogy a nyilvánosság segíthet előmozdítani őket” – mondta el az AFP francia hírügynökségnek Francois-Xavier Laurent, az Interpol DNS-központjának vezetője, aki azt is elmondta, hogy a 22 eset között nincs összefüggés, pusztán annyi a közös bennük, hogy mindegyiknek nemzetközi vetülete van.
Az illetékes nem zárta ki, hogy az Azonosíts! elnevezésű kampányba a későbbiekben további megoldatlan esetek is bekerülnek.
Borítókép: Rekonstrukciós rajzok az áldozatokról (Forrás: Interpol)