Miközben mind többet beszélnek arról is, hogy hamarosan új választások jöhetnek Szerbiában, a bejelentések szerint lemond pártelnöki pozíciójáról Alekszandar Vucsics. A szerb elnök maga beszélt már a pártelnöki tisztségről való lemondásáról, és arról, hogy pártérdekeken túlmutató politikai mozgalmat alakítana, illetve az előre hozott választások lehetőségéről is.
Ha valóban kiírják a választásokat, a szerbek négy éven belül harmadszor mehetnének szavazni.
A felvázolt forgatókönyv mellett szól az is, hogy a fegyveres támadással, tüntetésekkel, utcai megmozdulásokkal, bombariadóval „tarkított” hétköznapokból egyfajta kiutat a választásoktól várnak. Az utcai politizálásnak egyébként vannak hagyományai a balkáni országban, ugyanakkor az előre hozott választások sem jelentenének újdonságot.
Az igencsak kusza nemzetközi és belpolitikai helyzetben azonban úgy a jelenlegi ellenzékre, mint a hatalmon lévőkre nézve a közeljövőben esetleg kiírandó választásoknak előnyei és kockázatai is lehetnek. Az ellenzék például azért sem lelkesedik a rendkívüli választásokért, mert már szóba került, hogy a jelenlegi háromról visszaemelik öt százalékra a választási küszöböt, amivel sok kis párt kiszorulna a parlamentből.
A felmérések szerint Vucsics népszerűsége továbbra is elsöprően magas a lakosság körében, még annak ellenére is, hogy múlt pénteken is mintegy százezren lehettek egy belgrádi ellenzéki felvonuláson.
A tüntetők a kormányközeli médiavállalatokat tették felelőssé az agresszió terjedéséért, a lövöldözésekért. Az ellenzéki pártok pedig autokrata rendszer kiépítésével, a sajtószabadság elnyomásával, politikai ellenfeleivel szemben alkalmazott erőszakkal vádolták meg a hatalmat, sok esetben személy szerint Vucsicsot.