Amerika arcába nevet Joe Biden

Chuck Grassley szenátor felfedte, hogy az FBI dokumentuma szerint 17 hangfelvétel bizonyítja a Joe és Hunter Biden, illetve az ukrán Burisma energetikai cég közti kapcsolatot. A képviselőházi bizottság elé került anyagból az erre vonatkozó részt kihúzták. Amikor Biden elnököt a frissen előkerült bizonyítékokról kérdezték, azt csinálta, amit általában szokott, amikor a sajtó kellemetlen kérdésekkel szembesíti: az újságírók − és ezzel választói − arcába nevetett, és szó nélkül lelépett.

Kónya Rita
2023. 06. 15. 10:21
President Biden Hosts The Annual White House Easter Egg Roll
US-PRESIDENT-BIDEN-HOSTS-THE-ANNUAL-WHITE-HOUSE-EASTER-EGG-ROLL Fotó: DREW ANGERER
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Biden elnök csak nevetett egy riporter kérdésén, aki a Chuck Grassley iowai republikánus szenátor által hétfőn bejelentett, a Biden család és az ukrán Burisma energetikai cég egyik vezetője közötti telefonbeszélgetésekről készült hangfelvételekről próbálta kérdezni, írja a Fox News. A hangfelvételek állítólag bizonyítják, hogy alelnöksége alatt megvesztegették Bident.

„Vannak felvételek arról, hogy ön kenőpénzt fogadott el? Igaz ez?” − kérdezte Steven Nelson, a New York Post amerikai lap riportere az elnöktől, Biden azonban válasz helyett csak nevetett, és faképnél hagyta a riportert.

Chuck Grassley szenátor hétfőn felfedte, hogy az ukrán Burisma egyik vezetője, aki állítólag fizetett Joe Bidennek és Hunter Bidennek, 17 hangfelvételt őrzött meg a velük folytatott beszélgetésekről.

A külföldi állampolgár 15 hangfelvétellel rendelkezik a közte és Hunter Biden között lezajlott telefonbeszélgetésekről, valamint két hangfelvétellel a közte és Joe Biden akkori alelnök között lezajlott telefonbeszélgetésekről. Ezeket a felvételeket állítólag egyfajta életbiztosításként őrizte meg, arra az esetre, ha szorult helyzetbe kerülne

− mondta Grassley szenátor hétfőn a Capitoliumban.

A bejelentés komoly visszhangot váltott ki. „Ha valaki TÉNYLEG jól megnézi és odafigyel, akkor felfedezhet egy nagyon-nagyon apró különbséget abban, ahogy a média a demokraták által kitalált, oroszokkal kapcsolatos összeesküvést kezelte évek óta minden nap és ahogy most azt kezeli, hogy az FBI eltitkolta a Biden családot érintő 17 hangfelvétel létezésének hírét” − írta a Federalist főszerkesztője, Mollie Hemingway.

Az arcodba nevet, Amerika

− tweetelte Miranda Devine, a New York Post rovatvezetője.

Holott az elnök számára egyáltalán nem mulatságos ez a fejlemény, hiszen ha tényleg léteznek a felvételek, az nem csupán az újraindulását veszélyeztethetné, de a jelenlegi elnöki ciklusa kitöltését is, mutatott rá a Fox News amerikai televíziós hálózat műsorvezetője, Jesse Watters, hozzátéve, nyilvánvaló, hogy Joe Bident zsarolják, és ezt elnöki tevékenysége is alátámasztja.

A Grassley szenátor által említett dokumentum miatt már hetek óta folyt a kötélhúzás az FBI és a képviselőház felügyeleti bizottsága között. A bizottság azért kérte be azt az FBI-tól, mert egy informátor szerint bizonyíthatná Joe Biden részvételét egy állítólagos hálózatban, amely olyan külföldről érkezett pénzösszegek elrejtésére irányulhatott, amelyek részben az akkori alelnök megvesztegetését szolgálhatták.

Az FBI a bizalmas információforrás programjának védelmére hivatkozva megtagadta a dokumentum átadását. A képviselőházi bizottság elnöke, James Comer az FBI elutasítására reagálva kijelentette, hogy a bizottság lépéseket fog tenni az FBI igazgatójának a képviselőház megsértése miatt történő felelősségre vonása érdekében.

 

A dokumentumot azt követően kérték be, hogy az informátor megkereste Comert és Chuck Grassley iowai republikánus szenátort azt állítva, hogy a dokumentum az FBI és az igazságügyi minisztérium birtokában van, és hogy abból kiderülne az állítólagos bűnszervezet működésének pontos leírása, valamint annak célja.

 

A felügyeleti bizottság néhány hete egy 36 oldalas dokumentumot ismertetett a nyilvánossággal a Biden család gyanús ügyeivel kapcsolatban.

A testület közlése szerint a Biden család és üzleti partnerei több mint húsz céget alapítottak és tízmillió dollárnál is több pénzt kaptak külföldi állampolgároktól Joe Biden alelnöksége idején, 2009 és 2017 között, a kifizetések egy része pedig a Biden család megvesztegetését célozta.

Bizonyos esetekben a Biden család munkatársai jelentős pénzeket kaptak külföldi forrásokból bankszámlájukra, majd kisebb, de egyre növekvő összegeket utaltak át Biden alelnökhöz köthető bankszámlákra – idézte a dokumentumot a Fox News amerikai televíziós hálózat.

A bizottság szerint a bonyolult és látszólag szükségtelennek tűnő pénzügyi tranzakciók célja, hogy eltitkolják a külföldi cégektől kapott forrásokat. A jelentésben arról is említést tett a testület, hogy a kínai hírszerzéssel és a Kínai Kommunista Párttal is kapcsolatban álló kínai állampolgároktól és vállalatoktól kapott pénzeket amerikai korlátolt felelősségű társaságok létrehozásával rejtették el.

Erről egy ábrát is bemutattak, amely jól szemlélteti a tranzakciókat. Az ügyet többen is az amerikai történelem egyik legnagyobb korrupciós botrányához, a Watergate-ügyhöz hasonlították.

A nyilvánosságra hozott információk egyértelművé teszik, hogy Joe Biden a vizsgálat központi szereplője, mivel az ő befolyásos pozíciója és korábban az alelnöki hivatalban betöltött szerepe tette lehetővé, hogy a családja és üzleti partnerei több millió dolláros külföldi bevételekre tegyenek szert.

Biden elnök a bizottság által bemutatott banki kivonatokra úgy reagált, hogy a dokumentumok hamisak, és tagadta, hogy valaha is megtörténtek volna ezek a tranzakciók. − Comer képviselő úr már többször is alaptalan célozgatásokat terjesztett, miközben nem volt hajlandó legitim módon lefolytatni az úgynevezett vizsgálatokat − mondta Ian Sams, a Fehér Ház munkatársa. A Fehér Ház azt is állította, hogy Biden elnök soha nem vett részt fia üzleti ügyleteiben és soha nem is beszélt vele azokról. 

Donald Trump volt amerikai elnök szerint a korrupt és egyoldalú igazságszolgáltatási rendszer védi utódját, Joe Bident és annak családját. A volt elnök arra utalt, hogy Joe Biden alelnökként megpróbált kirúgatni egy ukrán ügyészt és leállíttatni a vizsgálatot a Burisma Holdings ukrán földgázipari cég ügyében, amelynek igazgatótanácsában Hunter Biden is helyet foglalt.

 

Egy 2019. júliusi telefonbeszélgetés során Trump nyomást gyakorolt Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre, hogy indítson vizsgálatot a Biden család ukrajnai tevékenysége és üzleti tranzakciói, konkrétan Hunter Biden Burisma Holdingsszal kapcsolatos ügyletei kapcsán. Trumpot ezért felelősségre vonták, de a szenátus felmentette.

 

Az azóta előkerült dokumentumok bizonyítják, hogy Trump Hunter Bidennel kapcsolatos kérdései egyáltalán nem voltak alaptalanok. Az ifjabb Biden ellen már 2018 óta szövetségi vizsgálat folyik adóügyek és gyanús külföldi tranzakciók miatt. Nemrég egy informátor, az amerikai adóhatóság egyik különleges ügynöke olyan információkkal állt elő, amelyek szerint az adóügyi nyomozásba beavatkoztak.  

Borítókép: Joe Biden amerikai elnök és fia, Hunter Biden (Fotó: Drew Angerer /Getty Images North America/ Getty Images via AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.