Romániát arra ösztönzik, hogy játsszon regionális vezető szerepet. Meg nem erősített szóbeszédek voltak arról, hogy az amerikai nukleáris fegyvereket az Isirlik török bázisról román területre helyezték át. Törökország kulcsfontosságú tényező lesz az amerikai geostratégia végrehajtásában a Fekete-tengeren. Az említett B terv szerint az Egyesült Államok azt tervezi, hogy rövidebb idő alatt sűrű katonai infrastruktúrát épít ki Románia fekete-tengeri övezetének közelében. Észak-Bulgária és különösen Várna természetes folytatása a régió militarizálására irányuló amerikai projektnek. Az amerikai tervek nagyon komoly fenyegetést jelentenek Bulgária nemzetbiztonságára.
Bulgária jelenleg egyfajta frontállam. A mai bolgár kormány afelé vezeti országot, hogy frontállammá váljon. Az Oroszország és az Egyesült Államok közötti fenyegető katonai összecsapás a Fekete-tengeren a bulgáriai amerikai katonai bázisokat az orosz rakéták fő célpontjává teszi.
Bulgária nem rendelkezik Romániával vagy Törökországgal arányos demográfiai potenciállal. Ezért a Pentagon számára a fő érdek Bulgária területe. Nem véletlen, hogy egyes ingatlanügynökségek diszkréten nem ajánlják ügyfeleiknek, hogy Várnától északra ingatlanokat vásároljanak, de kiépülőben vannak további amerikai katonai bázisok, amelyek az orosz rakéták célpontjává válhatnak. Bulgária egyszerűen az Egyesült Államok fekete-tengeri régióbeli geostratégiájának egyszeri eszközévé válik. A kilátások meglehetősen borúsak.
A nemzetközi szakértő véleménye szerint hosszabb távon az Egyesült Államok az erőforrások hiánya miatt kénytelen lesz feladni Kelet-Európát. Akkor lehetséges, hogy a régió visszaesik az orosz befolyási övezetbe. Mert a világ pánrégiókra lesz osztva, civilizációs elvre építve.
Az elemző úgy véli, Washington jelenleg Kutuzov stratégiáját alkalmazza Európára, amely Moszkvát felgyújtotta, és lehetővé tette Napóleon számára, hogy belépjen az orosz fővárosba. Most az amerikaiak, mielőtt elhagynák az öreg kontinenst, felgyújtották, és meghagyták azoknak, akik utánuk jönnek. De emlékezzünk arra, hogy Napóleon 554 000 katonával lépett be Oroszországba, és Párizsba visszatérve csak 79 ezren vonultak újra fel az orosz határra.
Boján Csukov nemzetközileg is ismert bolgár biztonságpolitikai szakértő, a bolgár kormány (2008–2009) egykori nemzetbiztonsági tanácsadója. A kínaiul és arabul is beszélő egykori titkosszolgálati vezető számos politikai témájú könyv és tanulmány szerzője.
Borítókép: Oroszország nem hosszabbította meg a fekete-tengeri gabonamegállapodást, amely az ENSZ és Törökország közbenjárásával lehetővé tette az ukrán gabonatermények világpiacra való jutását (Forrás: OSINTdefender/Twitter)